Strona główna 0_Slider Kradzionym autem ugrzęźli w polu

Kradzionym autem ugrzęźli w polu

5

Jeszcze w dniu zgłoszenia świdniccy policjanci odnaleźli utraconego w wyniku kradzieży fiata cinquecento. Funkcjonariusze ujawnili porzucony samochód na polu ornym, przez które sprawcom nie udało się przejechać, bo ugrzęźli w miękkiej ziemi.

Z jednej ze świdnickich ulic usytuowanych w centrum miasta w nocy został ukradziony fiat cinquecento. Policjanci podjęli intensywne działania, w wyniku których, jeszcze tego samego dnia kiedy miało miejsce zgłoszenie, odzyskali utracony pojazd. Samochód ujawnili porzucony na polu ornym w jednej z pobliskich wsi. Ślady wskazywały na to, iż sprawcy próbując przez to pole przejechać, ugrzęźli w miękkiej ziemi. W wydostaniu się z „pułapki” nie pomogło im nawet podkładanie samochodowych dywaników pod koła. Wobec tego porzucili auto i odeszli. Funkcjonariusze przekazali fiata właścicielowi i kontynuowali prace nad ustaleniem sprawców kradzieży.

Wczoraj świdniccy „kryminalni” zatrzymali dwóch podejrzewanych o ten czyn 20-latków, mieszkańców naszego miasta. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do popełnienia tego czynu. Potwierdzili, że podczas próby skrócenia sobie drogi, jadąc przez pole, „zakopali się”. Wyjaśnili ponadto, iż samochód zamierzali rozłożyć na części i sprzedać. Teraz ich sprawą zajmie się sąd. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Świdnicy, opr. red.
Zdjęcia KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułWybory Mini Miss Wiosny. Ocenią kreatywność
Następny artykułSprawa faktur lidera KOD-u w świdnickiej prokuraturze