Strona główna 0_Slider Nowoczesna chce bronić edukacji

Nowoczesna chce bronić edukacji

24

Reforma, którą forsuje minister Anna Zalewska, to eksperymentowanie na dzieciach, rodzicach i nauczycielach. Nowoczesna nie zgadza się na to – zapowiedział Wojciech Rut, wiceprzewodniczący zarządu regionu opozycyjnej partii. Podczas konferencji prasowej w Świdnicy zostały ogłoszone powody akcji #BronimyEdukacji. Jak będzie realizowana, partia nie zdradziła.

konferencja-2016-11-08-4Na zdjęciu od lewej: Jacek Iwancz, Wojciech Rut i Maciej Pękala

W tej chwili została uruchomiona strona internetowa, poświęcona protestowi Nowoczesnej Ryszarda Petru (bronimyedukacji.pl) oraz adres e-mail ([email protected]). – Chcemy, by rodzice zgłaszali wszelkie przykłady indoktrynacji i ideologizacji w szkole, takie np. jak obowiązkowe oglądanie przez uczniów filmu Smoleńsk,  ale to jest działanie dodatkowe – stwierdził Jacek Iwancz, sekretarz dolnośląskiego zespołu ds. edukacji Nowoczesnej. Jak przekonywali członkowie świdnickiego koła Nowoczesnej, partii zależy przede wszystkim na dotarciu do Polaków z ich zdaniem, prawdziwymi informacjami. – Minister Zalewska cały czas promuje nieprawdziwe tezy. O tym, że gimnazja się nie sprawdziły – co nie jest prawdą, bowiem dobrze przygotowanym nauczycielom udało się wypracować przez te kilkanaście lat system, w którym świetnie radzą sobie z młodzieżą w najtrudniejszym wieku 13-16 lat – wyliczał Iwancz. – Nieprawdą jest, że po wprowadzeniu zmiany na nauczanie w systemie 8 plus cztery, żaden nauczyciel nie straci pracy. Problem będą mieli przede wszystkim matematycy, przyrodnicy i informatycy. Szkoły średnie nie zagwarantują wszystkim pracy. Kłamstwem jest także głoszenie, ze reforma jest przygotowana. Nie przedstawiono do tej pory podstawy programowej ani ramowych planów nauczania.

Pytani, jak Nowoczesna zamierza, poza internetem, prowadzić akcję #BronimyEdukacji, Wojciech Rut odpowiedział, że na razie trwa oczekiwanie na konkretne działania ministerstwa i rządu. – Choćby tą konferencją dajemy PiS-owi sygnał – hej, jesteśmy gotowi, sprawdzamy! Ponadto nasi posłowie ciężko pracują, angażują się w prace zespołu edukacyjnego. Minister Zalewska nie wie, co chce zrobić, a na razie zamiast podawania konkretów trwa show medialne – dodał.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]
Zdjęcia Anna Pawłowska

Poprzedni artykułŚwidnicka pięściarka trzecia w Pucharze Polski
Następny artykułZabawy sylwestrowej na Rynku nie będzie