Strona główna 0_Slider Zabawy sylwestrowej na Rynku nie będzie

Zabawy sylwestrowej na Rynku nie będzie

7

Tylko dwa razy świdniczanie mogli wspólnie na Rynku bawić się w sylwestrową noc. Koncertu pod chmurką  na powitanie 2017 nie będzie. Co w zamian?

sylwesterPo wielu latach przymiarek pod raz pierwszy koncert na powitanie nowego roku w Świdnicy zorganizowano na przełomie 2014/15 roku. Publiczność bawiła się przy piosenkach zespołu Manchester, był też konkurs z cennymi nagrodami, życzenia od władz miasta i fajerwerki. Na rynek przyszło wówczas kilkaset osób. Tłumów nie było rok później. Na Rynku zaśpiewali Paulina Lenda, The Black i Abba Show.

Ze względu na bardzo wysokie koszty zapadła decyzja o rezygnacji z tej formy sylwestrowej zabawy w tym roku – mówi Bożena Kuźma, wicedyrektor Świdnickiego środka Kultury. – W zamian zaprosimy świdniczan na koncert muzyki popularnej do teatru. Część biletów będzie można wygrać w konkursach, a przed północą zaprosimy na lampkę szampana.

Zabawa sylwestrowa od wielu lat organizowana jest na rynku w Świebodzicach. W Jaworzynie Nowy Rok witają pokazy sztucznych ogni przy Urzędzie Miejskim.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułNowoczesna chce bronić edukacji
Następny artykułŚKPR powalczy o ósmą wygraną w sezonie