Strona główna Blogi Precz z nudą

Precz z nudą

1

Nie, pociągów tu nie uświadczysz. Przed wejściem znajdziesz puste butelki i kompanię, która właśnie wróciła z nowymi, pełnymi (lepiej nie pytać ich o rozkład jazdy). Tory? To głównie przeszkoda, jeśli spieszysz się na autobus, który za parę minut odjedzie z peronu po drugiej stronie ulicy. I zapach (podziękowania proszę kierować do opisanej wyżej kompanii), smutnie komponujący się z obdrapaną elewacją i dziurami w dachu. Ale spokojnie, to już przeszłość.

Teraz? Płacisz pięć złotych i za trochę ponad godzinę jesteś np. we Wrocławiu. Klimatyzacja, proszę bardzo, działa bez zarzutu. Siedzenia wygodne, nawet rower możesz zabrać ze sobą (wystarczy dopłacić złotówkę za takiego pasażera). Najlepsze w tym wszystkim jest jednak samo oczekiwanie. Budynek (sprzed którego odjeżdża opisany szynobus) już z daleka przyciąga wzrok: równa, czerwona dachówka i wyczyszczona elewacja. A w środku – jakby za chwilę miała przyjechać królowa angielska. Problem w tym, że pusto. I nudno.

Świdnica Miasto

Dworzec Świdnica Miasto przeszedł wielką (i pełną zwrotów akcji) modernizację, dzięki której z miejsca upiornego znów stał się jedną z architektonicznych wizytówek miasta. Niestety, poza wpatrywaniem się w sufit nie ma tu zbyt wiele atrakcji. Kiedyś, kiedyś działała tu słynna na całe miasto restauracja, gdzie panie w sukniach i panowie w garniturach przychodzili porozmawiać, zjeść i napić się czegoś dobrego. Przestrzeń pod nowy lokal jest już gotowa, ale zawiłości prawne (o słodka koncesjo na alkohol, dlaczego zawsze stajesz na drodze?) uniemożliwiają rozpoczęcie działalności.

Nie martwcie się. W międzyczasie przygotowaliśmy dla Was sporo atrakcji. Festiwal Punkt Zero jest przecież od tego, aby wykorzystywać nieoczywiste przestrzenie do działań kulturalnych.

Tegoroczna odsłona imprezy startuje już jutro: zaczynamy o godzinie 19:00. Na dobry początek zapraszamy na wystawę zdjęć Macieja Kacprzaka, fotografika, który przyjechał do nas na rezydencję artystyczną w ramach projektu MixMediaLab. Zaraz po wernisażu zagra Szatt, król dobrej elektroniki. Widzimy się na dworcu Świdnica Miasto.

Więcej szczegółów na temat Festiwalu Punkt Zero na stronie: www.punktzero.org. Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

Projekt współfinansowany jest przez Muzeum Historii Polski oraz Urząd Miasta Świdnicy.

 

Stanisław Abramik

Poprzedni artykułPo raz drugi w słynnym Pucharze Gordona Bennetta
Następny artykułObwodnica Świdnicy. Skończyło się na obiecankach? [AKTUALIZACJA]