Ciężarówka potrąciła pieszą

Ciężarówka potrąciła pieszą [FOTO]

20
PODZIEL SIĘ

Do poważnego wypadku doszło na ulicy Zamenhofa w Świdnicy. Samochód ciężarowy potrącił pieszą.

Do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu. Piesza z licznymi złamaniami została przewieziona do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Poszkodowana to 42-letnia kobieta, kierowca ma 67 lat, był trzeźwy.

To jedno z najbardziej niebezpiecznych przejść w Świdnicy. Nie ma tu sygnalizacji.

Zdjęcia Artur Ciachowski

Za zdjęcia dziękujemy Czytelnikowi:

 • MówieWam

  Tutaj problemem nie jest brak sygnalizacji, tylko niezachowanie ostrożności przez kierowców i niechęć do ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, bo UWAGA na przejściu pieszy ma pierwszeństwo! :/ Mijam się z kierowcami jako rowerzysta, pieszy i również
  kierowca, niestety o kulturze jazdy i stosowaniu się do przepisów można w
  naszym mieście/kraju jedynie pomarzyć. A byłoby o wiele przyjemniej i przede wszystkim bezpieczniej.

  • Kasia D Sz

   Mieszkam w Niemczech od kilku lat i pieszy w Niemczech to święta krowa. Samochód zatrzymuje się już z daleka i są miejsca np na rundach gdzie nie ma pasów a przejście jest. Kiedy do Polskich kierowców dotrze ze pieszy to też uczestnik ruchu i ma prawo poruszać się w wyznaczonych do tego miejscach. Szkoda że niektórzy kierowcy z mentalnością są jeszcze sto lat za murzynami. Pani życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

   • Sławek N.

    A co cię obchodzi, co dzieje się w moim kraju. Siedź cicho i uzdrawiaj dumnych potomków hitlera i jego świty. Nie wtrącaj się w nasze sprawy i nie próbuj nas pouczać.

    • Natalia

     Co za arogancja ……..

   • Domino

    Żebyś się w swojej nowej ojczyźnie nie zdziwiła na przejściu dla pieszych,gdy przejedzie Cię obcokrajowiec, i o dziwo nie Polak,bo ten za granicą jest wyjątkowo kulturalny,ale np. Holender,bo w Holandii piesi muszą uważać,więc Holender nie zwalnia,w innym kraju też.

 • Ada Kleina

  Też jestem i kierowcą i pieszym. Jasne jest, że pieszy ma pierwszeństwo, ale nie wolno mu też wtargnąć na jezdnię pod przejeżdżający samochód! A to niestety zdarza się często i dla mnie jest niezrozumiałe. Nie raz już mi się zdarzyło, jak nagle pieszy skręca w przejście i bez oglądnięcia się wchodzi na pasy – powodując zagrażającą sytuację. Albo stoi sobie piesza na przejściu, ja staję, żeby ją przepuścić, a ona mi pokazuje, że nie przechodzi. Ludzie myślcie!!! Pierwszeństwo nie oznacza bycia pieszym królem!!!

  Ponadto nie uważam, że brak u nas kultury w tym przypadku. Ja sama często staję, aby przepuścić pieszych, jak i inni kierowcy przepuszczają mnie na pasach.

  • MówieWam

   Droga o której mowa ma 4 pasy, po 2 w każdym kierunku najczęstszą przyczyną potrąceń jest tutaj sytuacja, w której jeden kierowca się zatrzymuje aby przepuścić pieszego, a 2 jadący w tym samym kierunku ignoruje ten fakt i pędzi dalej. Oczywiście, też spotykam się z takimi sytuacjami jak Ty, jednak zatrzymanie samochodu, czy zdjęcie nogi z gazu przed przejściem naprawdę nie jest wielkim problemem, jakkolwiek nie zachowałby się pieszy, życie ludzkie jest bezcenne.

  • Barbara Warchał

   Witam Pana nie zgodzę się z panem o jedno chodzi że piesza pokazuje że nie przechodzi a zastanowił się pan dlaczego morze ma uraz po wypadku ja jestem taką osobą czepną mnie na pasach i na dodatek było zielone światło od tej pory mam chwilami fobie jechał 100 na godzinę bo żona powiedziała że zdąży

   • Justyna

    Skoro nie masz zamiaru przechodzić, bo boisz się samochodów to nie stój przy pasach.
    W 100% zgadzam się z @adakleina:disqus

  • SEiLA

   Zgadzam się z Tobą szanuje pieszych szkoda że pieszy w wielu niestety przypadkach uważa się za Boga…. niektórzy nawet nie patrzą! Idzie i więzi nagle na drogę. Niestety mimo szczerych chęci wtedy nikt nie jest w stanie zatrzymac sie nagle. Zabijesz takiego i masz traume do konca zycia. Nie mowie bo wiem z obserwacji że kierowcy jeżdżą też jak debile bo nieraz się zatrzymałam a ż naprzeciwka z 5 aut pojechało.. .

 • Czytelnik

  Wszyscy maja rację , ruszamy ze świateł i dobrze sie nie rozpędzimy a tu znowu przejście . Miała być obwodnica , jest tylko część i tak większość aut tnie „tranzytem ” przez miasto bo prosta droga . I skutki są i będą .

  • Krystyna

   nie tylko tu droga na strzegom sa wioski prawie nikt nie zwalnia jada 80 100 na godz wiem bo do witkowa jezdze do corki !!!!

 • Asia Krysiak

  Wogole chcialabym zobaczyc auto jadące przepisowo. w tym miejscu jest 40!! Auta rozpedzone by zdazyc na zielonym nie zwalniaja w tym miejscu a jeśli tak to na palcach 1 reki takich wylicze. Fak faktem pieszy tez czesto nie stosuje sie do przepisów a szczytem jest gdy wchodzi pod cofajace auto np krzyżówka ul trubunalskiej i długiej 99% ludzi dziennie pcha sie pod kola cofajacego i czesto to sa duze busy bez wstecznego(srodkowego) lusterka szkoda ze nie pchaja sie pod auto jadace przodem. A Pani zycze zdrowia

  • Siostra Bernadetka

   Tam strach zwalniać, puszczać pieszych bo zaraz jakiś mądry wyprzedza na przejściu.

   • xdcam

    kierowcy puszczając pieszych na tym przejściu narazaja ich na smierc lub potracenie ponieważ nigdy nie maja pewności ze auto obok tez się zatrzyma. Dlatego lepiej pieszych nie puszczac na jezdni dwupasmowej

  • Przyczyna1

   Nie żyje…

 • Przyczyna1

  Wiadomo co z nią?

  • Asia Mmmm

   Kobieta nie żyje.

 • Krystyna

  jestem kierowca i widze jak jezdza inni jechac 40 czy 50 od razu klaksony za Toba no coz mozna jechac w terenie zabudowanym 80 km hahahaha wiecej patroli polecam szczegolnie po wioskach

 • Dawid Hucaluk

  Najpierw dobrze przydałoby się to oświetlić tak jak pasy które są dalej w kierunku Wrocławia 🙂