Strona główna 0_Slider Festiwal Balonowy za nami: prawdziwe latanie poza Świdnicą

Festiwal Balonowy za nami: prawdziwe latanie poza Świdnicą

4

Pierwszy dzień tegorocznego Festiwalu Balonowego wielu widzów rozczarował. Jednak Ci, którzy zdecydowali się wstać dzisiaj wcześnie rano i wybrać się do Dzierżoniowa, mogli podziwiać na niebie prawdziwy pokaz.

fot. Łukasz Rokicki

Ostatniego dnia balonowego festiwalu załogi balonowe rywalizowały w zawodach na celność przelotu nad wieżą ratuszową w Dzierżoniowie. To jedna z konkurencji, przygotowanych dla 16 drużyn uczestniczących w IV edycji imprezy.

Na podobne atrakcje liczyli świdniczanie, jednak podczas pierwszego dnia Festiwalu balonów nie udało się podnieść ze względu na silny wiatr.

Festiwal organizuje Świdnicki Klub Balonowy i jego założyciel Krzysztof Zapart, który w latach 2014-2017 brał udział w najsłynniejszych zawodach balonów gazowych – Pucharze Gordona Bennetta i Mistrzostwach Ameryki, w których zajął II miejsce.

/mn/

fot. Łukasz Rokicki

 • 33jasiek .

  FAJNIE ŻE ŚWIDNICKI KLUB ORGANIZATOR IMPREZY ZROBIŁ MIESZKAŃCÓW ŚWIDNICY W BALONA.MOŻNA BYŁO PIERWSZEGO DNIA ZACZĄĆ WCZEŚNIE JAK ŚWIECIŁO SŁOŃCE,ALBO ZAKOŃCZYĆ POKAZY OSTATNIEGO DNIA W ŚWIDNICY A TAK TO DUŻA LIPA. SZKODA. MIAŁO BYĆ FAJNIE A WYSZŁO JAK ZWYKLE 👎👎👎👎👎

  • Marcin Nowak

   Od razu napisze dla jasności moja wypowiedź jest z perspektywy entuzjasty balonów i pasażera 2 lotów. Balonem lata się albo rano albo wieczorem i odbywa się to ze względów bezpieczeństwa. Wiec nie można sobie od tak polecieć o 14 bo jest akurat ładnie. Loty były zaplanowane na popołudnie właśnie dla publiczności żeby miała szansę zobaczyć balony na żywo. Loty poranne to godzina 5:00 mało kto jest w stanie wstać o tej porze. To, że po południu wiało to nie wina organizatorów a coś na co nie mają wpływu. Wiatr w balonach mocno przeszkadza bo nie da się potem magicznie zahamować do lądowania… Nie widzę tutaj robienia nikogo w balona a zwyłą dbałość o bezpieczeństwo.

  • Ania pink

   Witam myśli Pan ze ktoś będzie ryzykował swoim życiem lub życiem obserwujących go ludzi poto aby podjąć próbę wzbicia się w powietrze?!Czy jest Pan świadomy jakie jest to ryzykowne?Organizatorzy planując taka imprezę nie są w stanie przewidzieć pogody a wiało cały dzień mimo słońca !!!Jestem ciekawa czy Pan podjął by takie ryzyko?

  • Mariolino1977

   Po przeczytaniu Pana wypowiedzi muszę się z nią nie zgodzić.Impreza planowana przez organizatora była pewnie z wielomiesięcznym wyprzedzeniem tak więc ustalając harmonogram festiwalu nikt nie jest w stanie przewidzieć pogody,a poza tym impreza odbywała się w trzech miejscach.Wczorajsza odbywająca się w Dzierżoniowie przyciągnęła tłumy a pogoda pozwoliła na wzbicie się w powietrze wszystkich ekip.Panie 33jasiek proszę pamiętać jeszcze jedno iż rozłożenie balonu do lotu nie można porównać do rozłożenia namiotu na biwaku,pozostają więc jeszcze aspekty bezpieczeństwa ekip balonowych i obserwujących ich ludzi.Pozdrawiam i zalecam zdrowe myślenie