Strona główna 112 Świdnicki sąd prostuje treść billboardów

Świdnicki sąd prostuje treść billboardów

32

Prezes świdnickiego Sądu Okręgowego wydał oświadczenie w sprawie treści jednego z billboardów, przygotowanego przez Polską Fundację Narodową. “Sąd w Świdnicy wypuścił na wolność pedofila. Po wyjściu z więzienia mężczyzna skrzywdził kolejne dziecko”. Prezes Anatol Gul oświadczył, że żaden sąd  z okręgu świdnickiego takiej decyzji nie podjął.

Screen z programu telewizyjnego

Polska Fundacja Narodowa w ramach prowadzonej kampanii billboardowej promuje m.in. reformę sądownictwa, autorstwa rządzącego PiS-u. Na tę kampanię otrzymała 19 milionów złotych ze spółek skarbu państwa.

“W związku z treścią billboardów, jakie pojawiły się w dniu dzisiejszym w ramach kampanii Polskiej Fundacji Narodowej dotyczącej reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości o treści: „Sąd w Świdnicy wypuścił na wolność pedofila. Po wyjściu na wolność mężczyzna skrzywdził kolejne dziecko”, Prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy informuje, że żaden z sądów świdnickich nie wydał tego rodzaju decyzji.” tej treści oświadczenie wydał prezes Anatol Gul.

Przed świdnickim sądem toczy się sprawa Tomasza Ł., 27-letniego mężczyzny oskarżonego o seksualne wykorzystanie 5-letniego chłopca. Mężczyzna dopuścił się tego czynu podczas przerwy w odbywaniu kary w więzieniu, gdzie odsiadywał wyrok za inne przestępstwo, również związane z wykorzystaniem dzieci. Tej sprawy nie prowadził świdnicki sąd. Tomasz Ł. został zwolniony z powodu postępującego stwardnienia rozsianego. Świdnicka Prokuratura Rejonowa próbowała doprowadzić do aresztowania mężczyzny, jednak żaden zakład karny w Polsce nie mógł zapewnić mu odpowiednich warunków.

W najbliższych dniach ma zapaść decyzja, czy jednak uda się Tomasza Ł. umieścić w zakładzie karnym.

/asz/

 

 • JAcenty

  No to w miejsce tej nieprawdziwej można dać prawdziwą informację: świdnicki sąd zwrócił prawo jazdy kierowcy, który będąc po wpływem narkotyków zabił na przejściu dla pieszych młodą dziewczynę.

  • daro

   A jesteś taki pewny że fakty które podajesz są prawdziwe ? Czy byłeś naocznym świadkiem tego wypadku ? Słowo “zabił” to bardzo poważne oskarżenie . W innej sytuacji mogą to być kolejne nieprawdziwe informacje i bilbordem bedzie można sobie …. podetrzeć .

   • JAcenty

    Byłem tam, próbowałem pomóc tej dziewczynie już po wypadku, wzywałem karetkę. Dopiero później dowiedziałem się, że pani sędzia świdnickiego sądu zwróciła zabójcy prawo jazdy tłumacząc ten fakt tym, że skoro jeździł bez prawa jazdy, a wszystko wskazuje na to, że będzie jeździł nadal (bo jest taksówkarzem) to lepiej zwrócić mu prawko aby nie tworzyć fikcji prawnej. Brawo ta pani!

   • mini

    Fakty są prawdziwe. Facet był naćpany i zabił Ewelinę na pasach. To że chodzi po wolności zawdzięcza tylko Pani Sędzinie. Jest opieszała i celowo przeciąga sprawę. Dlatego potrzebne są reformy w sądownictwie. Żeby sprawiedliwość i los ofiar był na pierwszym miejscu, a nie sprawca.

 • Ken Adams

  Nie rozumiem po co protesty prezesa sądu? Jeśli informacje na bilbordzie nie są prawdziwe to wysyła się pismo do PFN z żądaniem sprostowania informacji i zmiany bilbordów. Daje się im na to 3 dni a jak się nie zastosują to pozew i wysokie odszkodowanie na rzecz np. WOŚP 😉 A przy okazji pozwu dowiemy się kto wymyślał te hasła i czy w ogóle finansowanie tego typu bilbordów jest zgodne ze statutem PFN.

  • AnkaH

   Prezes wydał oświadczenie ponieważ chciał poinformować opinię publiczną o przekłamaniu. Poza tym skąd pewność, że poza oświadczeniem nie zostały podjęte inne kroki np. pismo PFN?

   • Ken Adams

    Oczywiście mam nadzieję, że zostały podjęte kroku prawne.

 • emeryt 47

  panstwo PIS realizuje poparcie dla prawa za pomocą bilbordów okradając fundacje z jej środków to pieniądze nie na wspieranie organizacji partyjnej a na promowanie polski w świecie 19milionów powinno iść z kasy partyjnej PISU jak zwykle dobra zmiana co innego głosi a co innego robi ,wyborcy mają pamięć nie pomoże kiełbasa wyborcza aby zatrzeć złe nawyki partii do oszustwa przyjdzie czas rozliczenia.

  • bleble

   Szkoda tylko emerycie , żeś szat nie rozdzierał jak rząd donaldinia okradał z OFE 150 mld zł.

  • Adrian

   Promowaniem Polski w świecie zajmuje się Schetyna, Budka, Petru i reszta naszej cudownej opozycji 😉

   • daro

    Zapłaczesz jak za poczynania twoich “prawych i sprawiedliwych” będą płacić twoje dzieci i wnuki .

    • Adrian

     Przestań histeryzować. Na razie to płacimy wszyscy za rządy po okrągłostołowe. Zrobili z nas tanią siłę roboczą, likwidując przemysł, a co lepsze kąski sprzedali za śmieszne pieniądze np. fabryka papieru w Kwidzynie – polecam poszukać w internecie i poczytać. A takich przykładów można mnożyć. Zrobił to ten sam człowiek, który teraz jako komisarz UE lamentuje nad umierającą polską demokracją. Tylko, że ewidentnie myli pojęcia.Demokracji z anarchią, gdzie każdy robi co chce i nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności.

     • Młody

      A co takiego zrobil PIS żeby zmienić to co napisałeś powyżej 😂😂😂

     • Adrian

      Na początek odzyskanie kontroli nad jednym z największych polskich banków i ponowne uruchomienie stoczni w Szczecinie. Poza tym w ciągy 2 lat trudno naprawić to co było niszczone przez ponad ćwierć wieku. Niewiele już zostało z tego majątku. Autostrady, koleje, mosty, stadiony ok, ale to nie pomnaża PKB niestety. Polsce trzeba budować przemysł od podstaw.

     • Młody

      Odzyskanie kontroli nad bankiem? A jaki to ma wpływ na nasz pkb poza nowymi miejscami pracy dla misiewiczow . Stocznia 😂😂😂 to jeden z bardziej debilnych pomysłów tak jak oddluzanie kopalń 😉 Bijesz jak baba – z całym szacunkiem dla kobiet .

     • Adrian

      Dziecko, w której klasie jesteś? Ale postaram się to wytłumaczyć. Gospodarka ogólnie pojęta, przedsiębiorstwa, firmy, by się rozwijać potrzebują pieniążków. Muszą zatem zaciągać kredyty w bankach. Jeśli banki są kontrolowane przez Niemców, Holendrów, Włochów, to w ich interesie jest, by kredyty nie były tanie, a dostęp do nich był ograniczony. Dlaczego? Bo wtedy nasze firmy nie są konkurencyjne i się nie rozwija tak szybko, jak by mogły. Przez to gospodarka nie jest konkurencyjna. To leży w ich narodowym interesie. Oni to rozumieją. Ty tego nie rozumiesz. Nasz największy armator PŻM od lat modernizuje swoją flotę. Niestety statki zamawia w Chinach. Każdy statek to koszt kilkuset milionów dolarów. To kilkaset milionów dolarów mniej dla naszej gospodarki. Przemysł stoczniowy jest jednym z najbardziej dochodowych gałęzi gospodarki. W całym przemyśle stoczniowym w Polsce, a więc w stoczniach produkcyjnych i remon-
      towych, spółkach stoczniowych grup przemysłowych, firmach kooperujących ze stocznia-
      mi oraz wszystkich instytucjach naukowych i badawczych związanych z tym przemysłem
      pracowało łącznie 80–100 tys. osób. Dla przykładu świebodzicki Defalin produkujący liny okrętowe.

     • Młody

      Moj drogi geniuszu to po ile pozycza panstwo okresla pozim obligacji a nie jakis bank. Miedzynarodiwa spekula przeczolga twoja perłę tak że nawet nie masz pojęcia . Poza tym banda politycznych baranów nie będzie w stanie wpaść nawet na to co to jest kurs złotówki do dolara i jak to się ma do kursu euro 😉Więc daruj sobie te mądrości bo nie masz pojęcia o czym piszesz .

     • Adrian

      Drogie dziecko. Jak chcesz pozyczyc pieniazki, to idziesz do panstwa, zeby dalo, czy do banku? Mylisz pojecia stopy obligacji ze stopą kredytu. Stopa obligacji to wartość za jaką państwo pożycza pieniądze od innych – również od swoich obywateli. Stopa kredytu to koszt jaki należy zapłacić za pożyczenie pieniędzy od banku. I jest to procent od udzielonej sumy. Nie może być jednak wýższa niż dwukrotność stopy referencyjnej NBP+7pktów na dzień dzisiejszy jest to 10%. Problem w tym, że banki onchodzą ten przepis dodając różnego rodzaju prowizje, opłaty za udzielenie kredytu itp. Teraz dziecko rozumie? Dziecko jednak słusznie zauważyło, że jest coś takiego jak międzynarodowa spekulacja. Potrafi dziecko połączyć to z ideami demokracji, którą sobie wszyscy teraz gęby wycierają? No ja nie mogę. Może dlatego, że już dawno nie wierzę w te szczytne hasełka o wolności, równości, braterstwie. To bajki dla naiwnych. Na świecie liczy się tylko pieniądz. I jeśli my sami nie zadbamy o własny interes, w tym gospodarczy, to nikt za nas tego nie zrobi.

     • Młody

      Odpowiedź mi tylko na jedno pytanie czy koszt pieniadza w bankach jest zależny od poziomu obligacji czy nie 😉 a cala reszte swoich wypocin mozesz sobie wsadzic

     • Adrian

      A co ma do tego koszt pieniądza? Ale jeśli już o to pytasz, to na koszt pieniądza wpływa wiele czynników i jest on zależny w dużej mierze od stóp procentowych, a nie od rentowności obligacji.

     • Madzia

      Adrian gdybyś pozwolił na chwilkę dla swojego wielkiego EGO na proces myślenia i czytania ze zrozumieniem to być może zauważył byś że Młody ma rację i że stan finansów publicznych oraz gospodarki przekłada się na koszt pozyskiwania pieniądza przez nasz kraj. Natomiast ręczne sterowanie kredytami przez banki państwowe i zaniżanie kredytów jest zwykłą pomocą publiczną którą państwo może udzielać bez posiadania banków. Wracając do meritum i początku dyskusji, która nie ma nic wspólnego z powyższym artykułem to odzyskanie większości akcji w PKO SA nie ma żadnego wpływu na polskie PKB. Jest zwykłym zabiegiem PR za publiczne pieniądze.

     • Adrian

      Stan finansów publicznych zależy od kondycji gospodarki. Od zamożności firm i zwykłych obywateli, bo to z podatków w głównej mierze jest konstruowany budżet. Jeśli gospodarka jest słaba, firmy nie prosperują, społeczeństwo jest biedne, to państwo musi emitować obligacje, żeby sfinansować budżet. To bardzo prosta zależność. Tak trudno to zrozumieć? Nie powiedziałem również o ręcznym sterowaniu kredytami, ale o tym, że banki kontrolowane przez kapitał zagraniczny nie są zainteresowane tym, żeby kredyty były tanie, bo wtedy nasza gospodarka byłaby bardziej konkurencyjna, a to byłoby sprzeczne z interesem narodowym Niemców, Holendrów, Włochów. To też tak trudno zrozumieć? Kto ma banki, ten kontroluje pieniadz, a kto kontroluje pieniądz ten ma wpływ na to w jakim tempie rozwija się gospodarka. To podstawy ekonomii. Jeśli odzyskanie kontroli nad jednym z największych polski banków nazywasz zabiegiem PRowym, to jestem zdruzgotany poziomem wiedzy, jaki sobą reprezentujesz. Nie potraficie oboje wyciągać najprostszych wniosków, nie potraficie łączyć faktów, brniecie w głupotę. NIE MYŚLICIE – to jest przerażające.

     • Młody

      Jeszcze tylko jedno bo jak czytam takie bzdury to sie niepotrzebnie podniecam . Budzet jest zależny od pkb deficytu i kosztu pozyczonego pieniądza. Nie ma pozycji nasz bank. To jest karma dla szarej masy która honorowo reprezentujesz . Co do tematu stoczni to nawet nie zaczynam bo nie ma sensu . To tak jakbys chcial wyciac McDonaldsa albo Coca Cole. 😂😂😂

     • Adrian

      McDonalds i Coca Cola – twój cały świat 😀 O budżecie nic nie mówiłem. dziecku coś dzwoni, ale nie wiadomo jeszcze gdzie.

     • Ken Adams

      Jak autostrady nie pomnażają PKB? Co Ty opowiadasz za bzdury. Już Rzymianie udowodnili, że kamienne drogi miały ogromny wpływ na wzrost gospodarczy imperium. Wygoogluj sobie “autostrady a wzrost PKB”, poczytaj trochę to może się coś nauczysz. Z pewnością to lepsza inwestycja niż kupowanie stoczni i dopłacanie do nich jak do kopalni. Już świetne interesy PiSu pokazuje nasza armia. Kupują karabiny z Łucznika na siłę, żeby zakład nie upadł. Kupują po 9,5tys zł. za szt., gdzie Bundeswehra kupowała G36 z optyką i wyposażeniem po 1200 USD za sztukę. A amerykanie M4 kupują po ok 1000 USD za szt.. Zaraz się okaże, że kupimy Honkery w cenie Hummera, żeby ratować polskie fabryki. A w stoczniach będziemy produkować statki 3x droższe niż moglibyśmy kupić za granicą. Jak węgiel, który wydobywamy drożej niż kosztuje węgiel z Australii, który leży na odkrywkach i jest wydobywany koparkami. To nie jest gospodarka wolnorynkowa. To komuna w czystej postaci i szastanie publicznymi pieniędzmi.

     • Adrian

      Wplywaja posrednio. Same z siebie PKB nie zwiekszaja. Skoro wspieranie gospodarki przez państwo nazywasz komuną, to komuną też trzeba nazwać interwencjonizm państwa w USA w czasie wielkiego kryzysu, ratowanie przez Niemcy swoich stoczni, czy ratowanie banków przez rządy setkami miliardów dolarów w czasie niedawnego kryzysu bankowego. Niedlugo cala UE bedzie ratowac Deutsche Bank, bo ma gigantyczne klopoty. Rachunek ekonomiczny nigdy nie jest prosty. Trzeba uwzglednic szereg czynnikow w tym koszty spoleczne. ten kapitalizm, ktorego tak bronisz do czego doprowadzil w Polsce? Wiekszosc wysokoprzetworzonych towarow musimy sprowadzac z zagranicy, bo przemysl u nas to w wiekszosci montownie. Spoleczenstwo zyje na kredyt. Na zachodzie tez, ale u nas kredyt jest kilkukrotnie drozszy niz tam. A co do statkow to masz na mysli te made in China?

     • bleble

      Czytam twoje wypowiedzi młody i tak sobie myślę , że ty zamiast rozumu masz wydmuszki.

     • Mareczek

      On ma choc wydmuszki Ty nic

  • bleble

   Emerycie bolą Ciebie te 19 mln ? Zapytaj swoich na górze co zrobili z 300 mln na elektrownie jądrowe ?

   • emeryt 47

    jesteś zwolennikiem złodziejstwa PISU ,PO kradło to PIS też ma prawo kraść dobra zmiana ma patent na swoje niecne metody bo PO też miało swoje powody do złodziejstwa.

 • Obiektywny

  Przepraszam bardzo PEDOFIL jest na WOLNOŚCI a sprawa toczyła się w Świdnicy.

  Trzeba oddać sąd okręgowy innemu miastu to nie będzie wstydu dla miasta, tak cała Polska czyta te bilbordy, one są wszędzie. Świdnica jest na ustach mediów w Polsce wszyscy, mają obraz że w Świdnicy latają pedofile na wolności.

  Gdyby sąd był w innym mieście nie pisałoby o Świdnicy

  • Młody

   Przepraszam jak napiszą zle o naszym rynku to mamy go oddac do Pszenna???