Strona główna 112 Świdnicki sąd prostuje treść billboardów

Świdnicki sąd prostuje treść billboardów

32

Prezes świdnickiego Sądu Okręgowego wydał oświadczenie w sprawie treści jednego z billboardów, przygotowanego przez Polską Fundację Narodową. „Sąd w Świdnicy wypuścił na wolność pedofila. Po wyjściu z więzienia mężczyzna skrzywdził kolejne dziecko”. Prezes Anatol Gul oświadczył, że żaden sąd  z okręgu świdnickiego takiej decyzji nie podjął.

Screen z programu telewizyjnego

Polska Fundacja Narodowa w ramach prowadzonej kampanii billboardowej promuje m.in. reformę sądownictwa, autorstwa rządzącego PiS-u. Na tę kampanię otrzymała 19 milionów złotych ze spółek skarbu państwa.

„W związku z treścią billboardów, jakie pojawiły się w dniu dzisiejszym w ramach kampanii Polskiej Fundacji Narodowej dotyczącej reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości o treści: „Sąd w Świdnicy wypuścił na wolność pedofila. Po wyjściu na wolność mężczyzna skrzywdził kolejne dziecko”, Prezes Sądu Okręgowego w Świdnicy informuje, że żaden z sądów świdnickich nie wydał tego rodzaju decyzji.” tej treści oświadczenie wydał prezes Anatol Gul.

Przed świdnickim sądem toczy się sprawa Tomasza Ł., 27-letniego mężczyzny oskarżonego o seksualne wykorzystanie 5-letniego chłopca. Mężczyzna dopuścił się tego czynu podczas przerwy w odbywaniu kary w więzieniu, gdzie odsiadywał wyrok za inne przestępstwo, również związane z wykorzystaniem dzieci. Tej sprawy nie prowadził świdnicki sąd. Tomasz Ł. został zwolniony z powodu postępującego stwardnienia rozsianego. Świdnicka Prokuratura Rejonowa próbowała doprowadzić do aresztowania mężczyzny, jednak żaden zakład karny w Polsce nie mógł zapewnić mu odpowiednich warunków.

W najbliższych dniach ma zapaść decyzja, czy jednak uda się Tomasza Ł. umieścić w zakładzie karnym.

/asz/

 

Poprzedni artykułRyk motocykli na świdnickim Rynku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułHistoryczne regimenty przemaszerowały przez Świdnicę [FOTO]