Strona główna 0_Slider Bokserskie święto w Galerii Świdnickiej!

Bokserskie święto w Galerii Świdnickiej! [54 ZDJĘCIA]

6

28 walki bokserskich i 2 starcia w kickboxingu – to liczby zakończonego właśnie w Galerii Świdnickiej dwudniowego Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica. Pięściarze w trakcie imprezy postanowili pomóc 32-letniemu świdniczaninowi Arturowi Klai. Na leczenie i rehabilitację mężczyzny udało się zebrać blisko 3000 złotych!

Zdecydowanie najlepszą walką imprezy okrzyknięto starcie Anglika Ibrahima Nadina z Ukraińcem Władysławem Holodem. Górą był Anglik, który jednocześnie odebrał wyróżnienie dla najlepszego pięściarza całego turnieju. Najlepszą zawodniczką została z kolei przedstawicielka Boks Polonii Świdnica Anna Ghulyan. Najlepszym pięściarzem gospodarzy był Oliwier Kuliński, a najlepszą drużyną ekipa z Lwowa. Miejscowa Boks Polonia Świdnica reprezentowana był przez sześciu sportowców. Swoje walki wygrali wspomniani wyżej Ghulyan oraz Kuliński, a także Magdalena Sochowicz i Kamil Guźliński. Remisem zakończyło się starcie z udziałem Damiana Wisa, porażkę zanotował Kamil Skowroński.

Na leczenie i rehabilitację Artura Klai zebrano dokładnie 2790 złotych. Prowadzono zbiórkę do puszek, sprzedawano cegiełki, odbyły się także licytacje atrakcyjnych gadżetów sportowych. Za 400 złotych zlicytowano brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Seulu Janusza Zarenkiewicza, za 300 złotych “poszła” z kolei koszulka znanego piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego. Oprócz zebranej kwoty świdniczanin Artur Klaja otrzymał także kuchenkę gazową. Na piękny gest zdecydował się Wiesław Niemkiewicz, dwukrotny mistrz Polski i zwycięzca m.in turnieju im. Feliksa Stamma. Znakomity bokser wylosował kuchenkę z zakupionych wcześniej cegiełek, ale zdecydował się przekazać ją bohaterowi przeprowadzonej akcji charytatywnej!

W Galerii Świdnickiej swoje umiejętności zaprezentowało blisko 100 bokserów z Polski, Anglii, Włoch, Ukrainy, Niemiec i Czech. Odbyło się łącznie 30 pojedynków (boks, kickboxing).

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

 • Młody

  To jakiś Matrix bicie się po gębach ma promować spokojne rodzinne zakupy 😂😂😂kto zarządza tym cyrkiem?

 • Andzia

  Boks to sport jak każdy inny. Myślę, że nie raz oglądałeś gale boksu w domu z piwem w ręce, przy rodzinie i jakoś Ci to nie przeszkadzało . Po za tym nie był to zwykły turniej tylko zbieranie pieniędzy na chorego Artura także daruj sobie słowo cyrk. Zamiast wyrzucać swoje siódme poty w komentarzach trzeba było zatrzymać się , wrzucić nawet symboliczne 2 zł i pójść dalej ciesząc sie, że ludzie sobie pomagają.

  • Mareczek

   Ja byłem i wrzuciłem parę groszy, niestety mam podobne zdanie do Młodego. Bijące się dzieci, dziewczyny czy też dorośli nie zachęcają do rodzinnych wypadów na zakupy, a galeria handlowa nie powinna organizować takich imprez. Cel szlachetny, cała masa sędziów, organizatorów i działaczy, igrzyska dla wybranych. Jednym słowem wg mnie poroniony pomysł.

   • Andzia

    To jest sport … dlaczego podchodzicie do tego jak do bicia się na ulicy czy Bóg wie co ? Twoje dziecko przykładowo gra w piłkę nożną, siatkówkę lub pływa a dziecko Pana i Pani X chodzi na boks. Chyba lepiej tak czyli z zasadami, jako sport niż chodzić po ulicy i bić przypadkowych ludzi 🙂 Popatrz na to jeszcze z tej strony, że mamy takie czasy, że dzieciakom nie trudno wpaść w złe towarzystwo i bardzo łatwo się tzw. stoczyć. Dla mnie super, że są chłopcy i dziewczyny które wolą iść na trening, coś robić niż siedzieć na ławce z kolegami i zaczynać swoje przygody z używkami.

    • Mareczek

     Ale ja nikomu nie bronie trenować boksu tylko nie w galerii handlowej czy to tak trudno zrozumieć.

     • Andzia

      Rozumiem , a czy tak trudno zrozumieć, że głównym celem była zbiórka pieniędzy? Gdybyś zbierał pieniądze na przykładowo dom dziecka i miał swoją grupę tancerzy zarządziłbyś zbiórkę na sali do treningów czy zrobił turniej tańca w np galerii gdzie chodzi mnóstwo osób i się może zainteresuje?