Strona główna 0_Slider Bokserskie święto w Galerii Świdnickiej!

Bokserskie święto w Galerii Świdnickiej! [54 ZDJĘCIA]

6

28 walki bokserskich i 2 starcia w kickboxingu – to liczby zakończonego właśnie w Galerii Świdnickiej dwudniowego Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica. Pięściarze w trakcie imprezy postanowili pomóc 32-letniemu świdniczaninowi Arturowi Klai. Na leczenie i rehabilitację mężczyzny udało się zebrać blisko 3000 złotych!

Zdecydowanie najlepszą walką imprezy okrzyknięto starcie Anglika Ibrahima Nadina z Ukraińcem Władysławem Holodem. Górą był Anglik, który jednocześnie odebrał wyróżnienie dla najlepszego pięściarza całego turnieju. Najlepszą zawodniczką została z kolei przedstawicielka Boks Polonii Świdnica Anna Ghulyan. Najlepszym pięściarzem gospodarzy był Oliwier Kuliński, a najlepszą drużyną ekipa z Lwowa. Miejscowa Boks Polonia Świdnica reprezentowana był przez sześciu sportowców. Swoje walki wygrali wspomniani wyżej Ghulyan oraz Kuliński, a także Magdalena Sochowicz i Kamil Guźliński. Remisem zakończyło się starcie z udziałem Damiana Wisa, porażkę zanotował Kamil Skowroński.

Na leczenie i rehabilitację Artura Klai zebrano dokładnie 2790 złotych. Prowadzono zbiórkę do puszek, sprzedawano cegiełki, odbyły się także licytacje atrakcyjnych gadżetów sportowych. Za 400 złotych zlicytowano brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Seulu Janusza Zarenkiewicza, za 300 złotych „poszła” z kolei koszulka znanego piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego. Oprócz zebranej kwoty świdniczanin Artur Klaja otrzymał także kuchenkę gazową. Na piękny gest zdecydował się Wiesław Niemkiewicz, dwukrotny mistrz Polski i zwycięzca m.in turnieju im. Feliksa Stamma. Znakomity bokser wylosował kuchenkę z zakupionych wcześniej cegiełek, ale zdecydował się przekazać ją bohaterowi przeprowadzonej akcji charytatywnej!

W Galerii Świdnickiej swoje umiejętności zaprezentowało blisko 100 bokserów z Polski, Anglii, Włoch, Ukrainy, Niemiec i Czech. Odbyło się łącznie 30 pojedynków (boks, kickboxing).

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

Poprzedni artykułZwłoki mężczyzny w kamienicy
Następny artykułNowe finansowanie szpitala. Na co więcej, na co zabraknie?