Strona główna 0_Slider Świdnickie „środowiska patriotyczne” wzywają do poparcia księdza z prokuratorskimi zarzutami

Świdnickie „środowiska patriotyczne” wzywają do poparcia księdza z prokuratorskimi zarzutami

0

„Jeśli nie wstawimy się za nim, to kto wie, czy za chwilę lewicowa władza nie podniesie ręki na innych naszych kapłanów. Dlatego działajmy z Bożą pomocą. Weźmy ze sobą różańce i flagi narodowe.” – wzywają „środowiska patriotyczne”, zachęcając do udziału w obronie księdza Michała O. podczas manifestacji na świdnickim Rynku. Ksiądz jest podejrzany o „pranie” pieniędzy i nieprawidłowości w pozyskaniu dotacji z Funduszu Sprawiedliwości przez Fundację Profeto, której jest szefem.

Zdjęcie: FB ks.Michała O.

Jak podaje Interia.pl Ksiądz Michał O. został zatrzymany przez służby w marcu w związku z podejrzeniami dotyczącymi nieprawidłowości w wydatkowaniu pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości. Fundacja Profeto, której duchowny jest szefem, miała nielegalnie uzyskać blisko 3,6 miliona złotych dotacji. Prokuratura Krajowa w komunikacie 5 czerwca podała, że ksiądz O. usłyszał zarzuty m.in. prania pieniędzy, czyli popełnienia przestępstwa z art. 299 Kodeksu Karnego. Ksiądz nie przyznaje się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień. Duchowny od marca pozostaje w areszcie. Cała sprawa ma związek z budową ośrodka Archipelag w Wilanowie, na który Fundacja z Funduszu Sprawiedliwości otrzymała w sumie 100 mln złotych dotacji, a sam duchowny zasłynął jako egzorcysta, który wypędzał „ducha wegetarianizmu” za pomocą salcesonu.

Oburzenie środowisk prawicowych i katolickich wywołał list opublikowany w tygodniku „Sieci”, którego autorem miał być ksiądz O. Duchowny skarżył się na okoliczności jego zatrzymania, podczas którego – jak twierdził – odmawiano mu wody czy skorzystania z toalety.

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o podjęciu działań sprawdzających. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w komunikacie dla mediów zapewniło, że zatrzymanie przebiegało zgodnie z przepisami. „Michał. O. został pouczony o przysługujących mu prawach, nie składał skarg i bez zarzutów podpisał protokół z przeprowadzonych z jego udziałem czynności. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, poza zatrzymaniem i przekazaniem podejrzanego w ręce policji 26 marca br. nie przeprowadzali z Michałem O. żadnych dodatkowych czynności” – przytacza Interia.pl.

W całej Polsce środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwością oraz Suwerenną Polską organizują manifestacje i modlitwy w obronie księdza. Ogłoszenie o kolejnej akcji zostało zamieszczone na stronie diecezji świdnickiej: „Zapraszamy w poniedziałek 8 lipca 2024 r. o godz. 19.30 do świdnickiego Rynku, aby stanąć w obronie ks. Michała Olszewskiego. Pokażmy nasz sprzeciw wobec narastającej fali zła. Pokażmy także siłę naszej modlitwy. Pamiętajmy, że przed laty to właśnie księża pomagali przetrwać trudne lata komuny. Dziś jest czas, żebyśmy stanęli odważnie w ich obronie. Teraz naszej pomocy potrzebuje ks. Michał Olszewski. Jeśli nie wstawimy się za nim, to kto wie, czy za chwilę lewicowa władza nie podniesie ręki na innych naszych kapłanów. Dlatego działajmy z Bożą pomocą. Weźmy ze sobą różańce i flagi narodowe.”

Nie wiadomo, kto jest autorem planowanej na poniedziałek akcji. Apel został podpisany „środowiska patriotyczne Ziemi Świdnickiej”.

/red./

Poprzedni artykułZnamy terminarz wałbrzyskiej ligi okręgowej
Następny artykułNiebieska skrzyneczka zdrowia psychicznego trafi do szkół