Strona główna 0_Slider Tożsamość zmarłego, znalezionego w zaroślach, ustalona

Tożsamość zmarłego, znalezionego w zaroślach, ustalona

0

Policja ustaliła, kim był zmarły, którego zwłoki zostały znalezione przez przypadkową osobę w zaroślach przy ul. Westerplatte na wysokości dawnych Dolnośląskich Zakładów Magnezytowych w Świdnicy. – Dzisiaj zostanie wszczęte postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci – zapowiada prokurator rejonowy.

Ciało mężczyzny w zaroślach nieopodal dawnego biurowca w poniedziałek, 17 czerwca, znalazła przypadkowa osoba. Na miejsce skierowany został patrol policji, wezwano również koronera oraz prokuratora. Jak informowała rzeczniczka KPP w Świdnicy asp. Magdalena Ząbek, stan zwłok wskazywał na to, że leżały w tym miejscu od jakiegoś czasu. – W tej chwili trudno oceniać, kiedy mężczyzna zmarł. Została zlecona sekcja zwłok, która pozwoli uzyskać także odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci. Termin sekcji nie jest jeszcze wyznaczony – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin.

Policja ustaliła, że zmarły to 42-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. – Nie ma w tej chwili podstaw, by sądzić, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Śledztwo będzie wszczęte w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci – zapowiada prokurator Rusin.

/asz/

Poprzedni artykułEfektowne zakończenie sezonu z udziałem kilkuset piłkarzy [DUŻO ZDJĘĆ/VIDEO]
Następny artykułBilety do kina dla prymusów. Uczniów nagradzać będzie Galeria Świdnicka