Strona główna Temat dnia Świdnicki oddział ZNP po wyborach

Świdnicki oddział ZNP po wyborach

0

Oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Świdnicy wybrał władze na kadencję 2024-2029. Związkowcy przyjęli również plan działań na najbliższe lata.

ZNP jest najliczniejszym związkiem zawodowym środowiska oświatowego w Świdnicy. Obecnie zrzesza 191 czynnych zawodowo pracowników oświaty i 138 emerytów. Swoim zasięgiem oddział obejmuje Świdnicę i wybrane placówki resortowe w powiecie świdnickim.

– 24 maja 2024r. w auli Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy odbyła się Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza w Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego. Każda z placówek oświatowych z terenu objętego działaniem Oddziału ZNP w Świdnicy i w której działa największy w Polsce w.w. związek oświatowy – oddelegowała wyłonionych w wyborach w Ogniskach ZNP delegatów. Prawo wyborcze posiadali również wybrani na swoich zebraniach wyborczych Członkowie Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów oraz Członkowie Oddziałowej Sekcji Administracji i Obsługi. Zapisy statutowe i instrukcje wyborcze przewidują, iż każda z tych Sekcji powinna mieć w strukturze Zarządu swoich reprezentantów, najliczniejszą jednak grupę stanowią zawsze nauczyciele czynni zawodowo – informuje ZNP.

W pierwszej części zebrania przedstawiono sprawozdania odchodzącego zarządu oraz Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, która zawnioskowała o udzielenie mu absolutorium, co też jednogłośnie przegłosowano. Podczas zebrania wybrano prezesa oddziału i została nim wybrana jednogłośnie w głosowaniu tajnym trzeci raz z rzędu Aleksandra Szukała-Woźniak. Wybrano również skład nowego Zarządu Oddziału ZNP w Świdnicy, w kolejnych głosowaniach wyłoniono członków Oddziałowej Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na Okręgową Konferencję Sprawozdawczo-Wyborczą, która będzie miała miejsce we wrześniu 2024r. we Wrocławiu.

Po części wyborczej rozpoczęła się dyskusja programowa odnosząca się do działań w przyszłej kadencji 2024-2029, w której zaproponowano nowe priorytety i obszary działania dla świdnickiej struktury ZNP. Zebranie zakończyło się podsumowaniem zebrania i podjęciem stosownych uchwał wyborczych i programowych. Skupiono się w głównej mierze na postulatach priorytetowego, dalszego wspierania członków w polepszeniu statusu zawodowego i materialnego, jak również obchodom 120-w lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w 2025 roku – relacjonuje ZNP.

Zarząd Oddziału ZNP w Świdnicy w kadencji 2024-2029:
1. Aleksandra Szukała-Woźniak – prezes
2. Joanna Szałek – Stanowińska – wiceprezes
3. Alina Jasionowicz – wiceprezes
4. Marianna Irla- przewodnicząca Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów
5. Krystyna Kowara – sekretarz Oddziału
6. Agata Wójcik
7. Szymon Gumny
8. Sylwia Baran – przewodnicząca Sekcji Administracji i Obsługi
9. Grzegorz Mikołajczyk
10. Anna Jarzębicka
11. Małgorzata Kapłon
12. Iwona Kurek
13. Anna Koch
14. Małgorzata Sposób – członek Zarządu Oddziałowej SEiR, Członek Okręgowej Sekcji EiR
15.Matylda Narkiewicz
16. Irena Jabłońska
17. Jadwiga Wróblewska
18. Marta Scheer
19. Kamilla Banaszczyk
20. Aleksander Komorowski
Oddziałowa Komisja Rewizyjna:
1. Monika Godula – przewodnicząca
2. Agnieszka Przybylska- wiceprzewodnicząca
3.Zuzanna Nawrot
3.Mirosław Kwak
4.Michał Sawko
/inf. ZNP, opr. red./
zdjęcia ZNP oddział w Świdnicy
Poprzedni artykułLetni basen w Świdnicy rozpoczyna sezon w najbliższy piątek. Jakie ceny biletów?
Następny artykułPosypały się mandaty. Akcja „Porządek” w centrum Świdnicy