Strona główna 0_Slider Posypały się mandaty. Akcja „Porządek” w centrum Świdnicy

Posypały się mandaty. Akcja „Porządek” w centrum Świdnicy

0

Świdnicka policja podaje wyniki akcji, przeprowadzonej wspólnie ze Strażą Miejską w miniony weekend. Działania pod nazwą „Porządek” były odpowiedzią na liczne skargi mieszkańców.

– Centrum miasta stanowi wizytówkę Świdnicy i przyciąga spacerowiczów czy turystów, nie tylko w dzień, ale również w godzinach wieczornych. Niestety, nie wszyscy potrafią korzystać z uroków tej pięknej okolicy i dbać o wspólną przestrzeń. Właśnie dlatego w trakcie ostatniego weekendu w godzinach wieczornych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie wszelkich przejawów naruszania i łamania prawa, w tym m.in.: zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscu objętym zakazem oraz zaśmiecania terenu – informuje asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Mundurowi szczególną uwagę zwracali na osoby zakłócające porządek publiczny i spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem. Celem akcji było również przeciwdziałanie ewentualnym przestępstwom – dodaje rzeczniczka.

W wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi podjęli ponad 20 interwencji, w takcie których wylegitymowali 41 osób. Interwencje skutkowały nałożeniem mandatów karnych i pouczeniami. Te środki karne dotyczyły głównie wykroczeń związanych z zakłócaniem porządku, spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym oraz zaśmiecaniem.

Służby zapowiadają kolejne działania.

/opr. red./
fot. KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułŚwidnicki oddział ZNP po wyborach
Następny artykułNaprawy na Zamenhofa i Esperantystów [FOTO/VIDEO]