Strona główna 0_Slider Letni basen w Świdnicy rozpoczyna sezon w najbliższy piątek. Jakie ceny biletów?

Letni basen w Świdnicy rozpoczyna sezon w najbliższy piątek. Jakie ceny biletów?

0

Od piątku, 21 czerwca czynny będzie basen letni przy ulicy Śląskiej. Zapraszamy codziennie od 10.00 do 19.00! – zapowiada Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Ceny biletów są wyższe niż w ubiegłym roku.

Kompleks basenowy przy ulicy Śląskiej przeszedł w ostatnim czasie gruntowną modernizację. W ramach inwestycji przebudowane zostały niecki basenowe, powstał wodny plac zabaw z dwoma zjeżdżalniami i wieloma urządzeniami zabawowymi dla dzieci, wybudowano 60-metrową zjeżdżalnię rurową oraz 15-metrową zjeżdżalnię jednotorową. Z myślą o odwiedzających stworzono też inne atrakcje, takie jak m.in. dzika rzeka, czy gejzery, a także zajęto się terenem wokół basenów, przebudową strefy wejściową oraz sanitariatów. Zmodernizowane kąpielisko zostało oddane do dyspozycji mieszkańców w lipcu 2022 roku. Inwestycja kosztowała ok. 40 mln złotych.

W tym sezonie od poniedziałku do czwartku za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 20 złotych (dotychczas 17 zł), natomiast od piątku do niedzieli wejście będzie wiązało się z wydatkiem w wysokości 22 złotych (dotychczas 20 zł). W przypadku biletów ulgowych (do których uprawniono: dzieci, młodzież uczącą się, studentów, emerytów, rencistów, niepełnosprawnych z orzeczonym stopniem niepełnosprawności oraz opiekunów osób niepełnosprawnych, osoby posiadające Świdnicką Kartę Dużej Rodziny lub Świdnicką Kartę Seniora) od poniedziałku do czwartku za wstęp trzeba zapłacić 13 złotych (dotychczas 12 zł), natomiast od piątku do niedzieli – 16 złotych (dotychczas 15 zł). W dalszym ciągu będzie istniała możliwość nabycia nieco tańszego biletu na wstęp po godzinie 16.00, który będzie kosztować 13 złotych (dotychczas 12 zł).

Bez zmian pozostała cena biletu dla dzieci oraz młodzieży w wieku do 18 roku życia posiadające Świdnicką Kartę Dużej Rodziny – będzie to 5 złotych niezależnie od dnia tygodnia, a także biletu grupowego w wysokości 10 zł/osobę. Więcej trzeba będzie za to zapłacić za bilety rodzinne. Bilet dla 1 rodzica/opiekuna i 2 dzieci będzie kosztować 40 zł w tygodniu (dotychczas 35 zł) lub 50 zł w weekend (dotychczas 45 zł). Bilet dla 2 rodziców i 1 dziecka będzie można zakupić za odpowiednio 50 zł (dotychczas 40 zł) lub 55 zł (dotychczas 50 zł), natomiast bilet dla 2 rodziców i 2 dzieci to wydatek 60 zł (dotychczas 50 zł) lub 70 zł (dotychczas 60 zł).

Bilety na basen będzie można kupić w kasie głównej oraz w samoobsługowym biletomacie, które są usytuowane w strefie wejścia. Dodatkowo w razie potrzeby uruchamiany będzie kolejny punkt kasowy w budynku biurowym ŚOSiR – 50 metrów przed strefą wejścia. Dostępny będzie również internetowy system zakupu biletów na stronie OSiR.

– Funkcjonować będzie wypożyczalnia leżaków, a głodni i spragnieni znajdą coś dla siebie w punktach gastronomicznych i kawiarence. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dostępne są platformy w częściach rekreacyjnych oraz mobilny podnośnik umożliwiający dostanie się do niecek . Dodatkowym wsparciem służyć będzie drużyna ratowników – informuje ośrodek sportu i rekreacji.

/opr. red./

Poprzedni artykułBoiska na Ułańskiej odnowione
Następny artykułŚwidnicki oddział ZNP po wyborach