Strona główna 0_Slider Drzewa wycięte trzy lata temu, parkingu ani śladu

Drzewa wycięte trzy lata temu, parkingu ani śladu

0

Jak trudna jest sytuacja z miejscami parkingowymi w Świdnicy, doskonale wie każdy zmotoryzowany mieszkaniec miasta. W rejonie ul. Wałbrzyskiej sytuację miały poprawić dwa nowe parkingi. Powstał jeden. Zapowiadanego drugiego ani widu, ani słychu, ale sześć drzew już nie ma.

Pod koniec 2021 roku przy ul. Paderewskiego została zrealizowana pierwsza część parkingu, na 30 aut, który miał rozładować tłok w okolicach Szkoły Podstawowej nr 8 i zmniejszyć problem z parkowaniem samochodów, którymi rodzice dowożą dzieci na zajęcia. Dokumentacja projektowa, jaką dysponuje Urząd Miejski w Świdnicy, zakłada budowę parkingu ogólnodostępnego dla 60 samochodów osobowych, w tym trzech miejsc dla osób niepełnosprawnych. Na razie realizowany będzie I etap inwestycji, jednak – jak tłumaczyła w 2021 roku prezydent Beata Moskal-Słaniewska – w miarę posiadanych środków parking będzie powiększany o kolejne miejsca.

– Druga część parkingu przy Miasteczku Rowerowym nie została do tej pory zrealizowana. Wycięto natomiast 6 dużych drzew. Pytanie czy ta inwestycja będzie zrealizowana ponieważ mieszkańcy zasługują na konkretną odpowiedź ponieważ nie ma ani drzew, ani parkingu – zaapelował jeden z mieszkańców.

Przedstawicielka miasta nie tłumaczy, dlaczego drzewa wycięto wiedząc, że nie wiadomo, kiedy będą pieniądze na kolejną część inwestycji. –Drzewa zostały wycięte zgodnie z decyzją Starostwa Powiatowego w Świdnicy w sprawie wycinki oraz nasadzeń zastępczych. Decyzja ta miała określony termin, w którym należało ją zrealizować – odpowiada Magdalena Dzwonkowska.

Kiedy mieszkańcy doczekają się zapowiadanej 3 lata temu budowy? – Miasto w bieżącym roku nie ma środków na realizację drugiego etapu budowy parkingu przy ul. Paderewskiego. Niemniej jednak ubiega się o pozyskanie dofinansowania tej inwestycji w instytucjach zewnętrznych – odpisuje rzeczniczka, nie wskazując, o jakie instytucje chodzi.

Czekamy na przesłanie skanów wniosków, złożonych do „instytucji zewnętrznych” o dofinansowanie budowy. Pierwszy etap kosztował 556 tysięcy złotych.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułBędzie upalnie! Alert IMGW
Następny artykułW piątek rusza sezon na letnim kąpielisku w Świebodzicach