Strona główna Wydarzenia Świebodzice W piątek rusza sezon na letnim kąpielisku w Świebodzicach

W piątek rusza sezon na letnim kąpielisku w Świebodzicach

0

Wraz zakończeniem roku szkolnego OSiR w Świebodzicach otwiera basen letni przy ul. Rekreacyjnej. Dzieci z gminy Świebodzice od poniedziałku do piątku za wstęp na cały dzień zapłacą 5 zł.

Jak informuje prezes Jarosław Pizuński, na terenie kąpieliska będzie czynny bar, w którym będzie można się posilić oraz orzeźwić napojami a także zjeść lody. W dniu otwarcia odkrytego basenu OSiR zaplanował dla dzieci bezpłatną atrakcję w postaci dmuchanego zamku.

Za całodzienny pobyt na kąpielisku w dni powszednie trzeba zapłacić 15 zł (bilet normalny) i 9 ulgowy. W weekendy odpowiednio 20 i 11 złotych. Po 16.00 cena znacznie spada, a za wstęp nie płaca dzieci do lat trzech i opiekunowie grup zorganizowanych.

Baseny odkryte przy ul. Rekreacyjnej 1 to jeden z największych zespołów basenów odkrytych na Dolnym Śląsku. W skład kompleksu wchodzi basen pływacki o wymiarach 50 m x 12,5 m i głębokości od 1,2 m do 1,8 m oraz basen rekreacyjny dla osób nieumiejących pływać o głębokości do 1 m.

Dla najmłodszych są dwa brodziki ze stali nierdzewnej. W jednym z nich został zainstalowany jeżyk wodny, jest to atrakcja wodna w formie kopuły z otworami, przez które tryska woda. Jeżyka wykonano z polerowanej stali nierdzewnej, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo jego użytkownikom. Dzieci mogą go dotykać, zatykać otwory przez które wypływa woda lub stać pod nią jak pod prysznicem.

Do dyspozycji wypoczywających dostępne są rozległe tereny do plażowania, wyznaczone miejsce do grillowania oraz boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej.

W sezonie letnim basen jest czynny codziennie od 10.00 do 19.00.

/opr. red./

Poprzedni artykułDrzewa wycięte trzy lata temu, parkingu ani śladu
Następny artykuł„Skaczemy dla Hirka”. Piknik z zawodami dla ciężko chorego weterynarza w najbliższą niedzielę