Strona główna Temat dnia Będzie upalnie! Alert IMGW

Będzie upalnie! Alert IMGW

0

Do nawet 33°C może wrosnąć temperatura w środę, 19 czerwca. Synoptycy dla powiatu świdnickiego wydali ostrzeżenie 1 stopnia.

– Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C – ostrzega IMGW. Alert obowiązuje od godzin południowych do wieczora.

Jak przetrwać upały? Co robić, czego unikać?

Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

Upał wpływa również na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

Poprzedni artykułBez skrupułów wyciągnęli od 87-latki 70 tysięcy złotych, w tym pieniądze na nowe ogrzewanie
Następny artykułDrzewa wycięte trzy lata temu, parkingu ani śladu