Strona główna 0_Slider Po raz szósty przemaszerują przez Świdnicę z żonkilami. Będzie można skorzystać z...

Po raz szósty przemaszerują przez Świdnicę z żonkilami. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań

0

Od sześciu lat Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy organizuje akcję „Pola Nadziei”. Podczas finału tegorocznej edycji, zaplanowanego na wtorek, 21 maja, dodatkowo mieszkańcy powiatu świdnickiego będą mieli okazję do skorzystania z bezpłatnych badań obrazujących gęstość kości oraz wad wzroku.

W tym roku z małym opóźnieniem, ale z ogromną radością zapraszamy wszystkich Państwa na żółty marsz nadziei, który będzie zwieńczeniem VI edycji świdnickich Pól Nadziei – „Poczuj Radość Pomagania”. W ten sposób chcemy pokazać, że hospicjum to też życie. Akcja „Pola Nadziei” ma charakter promocyjny i przypomina o wadze idei wolontariatu. Ma jednocześnie wzmocnić uwrażliwienie społeczeństwa i zachęcić do bezinteresownej pomocy osobom chorym – zachęca do udziału prezes TPCH Hospicjum Gabriela Kaczkowska.

Tegoroczna akcja wiąże się również z obchodami 30-lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy. W związku z tym 21 maja na świdnickim rynku będzie możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach – obrazujących gęstość kości oraz wad wzroku. W badaniach mogą także brać udział mieszkańcy naszej gminy. – Pragniemy, aby ten dzień był radosny i szczęśliwy, aby nasze działania przyniosły nadzieję chorym i ich rodzinom, a dzieci i młodzież miały możliwość integracji z osobami starszymi – dodaje Gabriela Kaczkowska.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznego „Marszu Nadziei”:

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułSzare Wilki z powołaniami do wojewódzkiej kadry
Następny artykułW gminie Świdnica wybierają sołtysów i rady sołeckie