Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica W gminie Świdnica wybierają sołtysów i rady sołeckie

W gminie Świdnica wybierają sołtysów i rady sołeckie

0

Przez najbliższe kilka tygodni w gminie Świdnica mieszkańcy mogą wybierać sołtysów i członków rad sołeckich. Ostatnie zebranie wyborcze zaplanowano w Słotwinie na 28 czerwca 2024 r. W minionym tygodniu zmiana włodarzy wsi nastąpiła w Grodziszczu i w Zawiszowie. Natomiast w Opoczce i Modliszowie funkcję tę pełnić będą dotychczasowi włodarze wsi.

Z lewej Danuta Małek, z prawej Barbara Podlaszek.

 Sołtysem może zostać każdy pełnoletni mieszkaniec danego sołectwa. Warunkiem jest ukończenie 18 lat.

W Opoczce funkcję sołtysa mieszkańcy ponownie powierzyli  Annie Jaroszuk, a w Modliszowie Barbarze Podlaszek. Zmiany nastąpiły w Zawiszowie i Grodziszczu.

Sprawy sołeckie nie są obce nowej sołtys Zawiszowa. Przez wiele lat to jej współmałżonek pełnił tę funkcję. Obecnie stery we wsi przejęła  Danuta Małek. – Mam 63 lata, w Zawiszowie mieszkam od 21 lat. Na co dzień jestem emerytką poświęcającą się swoim pasjom. Funkcję sołtysa przez 21 lat pełnił mój mąż. Ten czas dał mi możliwość poznania mieszkańców sołectwa i ich potrzeb. Jako sołtys chcę rozwijać sołectwo, integrować mieszkańców, polepszać ich życie starając się między innymi o realizacje ważnych inwestycji – deklarowała nowo wybrana sołtys.

W Grodziszczu, o czym już informowaliśmy, nowym sołtysem została Agnieszka Korkuś.

Kadencja sołtysa i rady sołeckiej trwa 5 lat. Terminy wiejskich zebrań, w czasie, których są wybierani sołtysi można znaleźć na stronie internetowej i profilu FB Urzędu Gminy. Harmonogramy wywieszane są także na tablicach ogłoszeniowych.

/inf. UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułPo raz szósty przemaszerują przez Świdnicę z żonkilami. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań
Następny artykułEfektowne wolnostojące napisy dla miast: Przewodnik dla samorządowców