Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Wiosna i lato to czas, kiedy kalendarz wydarzeń pęka w szwach. W ten weekend na mieszkańców powiatu świdnickiego i gości czekają pikniki, koncerty i emocje sportowe.

Dni Żarowa (piątek-sobota)

Dwa dni wypełnione zabawą, muzyką i uśmiechem. Żarów na swoje święto zaprasza w najbliższy weekend. Na gości będzie czekało sporo atrakcji, koncertów, a na koniec tradycyjnie dyskoteka pod gwiazdami. Na żarowskim święcie wystąpią zespół MIG, exMaanam, Piękni i Młodzi Dawid Narożny, WIDUTO, Nafta Bard x Brat Zielony. Kierowcy muszą się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu.

W związku z organizacją Dni Żarowa ze względów bezpieczeństwa zostanie wyłączony z ruchu fragment ulicy Dworcowej. Ponadto miejsca parkingowe znajdujące się bezpośrednio przy targowisku będę niedostępne. Oba fragmenty drogi będą dostępne tylko i wyłącznie dla pieszych.

Program Dni Żarowa 2024

24.05.2024 r.

18:00 – ŚLAD

18:30 – SCENA ŻARÓW – WIDUTO

19:30 – koncert gwiazdy exMaanam

21:30 – koncert gwiazdy MIG

22:30 – 00:00 dyskoteka pod gwiazdami

25.05.2024 r.

15:00 – 19:00 – Dzień Dziecka – animacje dla najmłodszych prowadzą clownikowa Fifi oraz animacje u Kogutka

16:00 – Haft (blues&rock)

17:00 – koncert laureatów konkursu “Żarów ma talent”

18:00 – Kolorofonia (hip-hop)

19:00 – SCENA ŻARÓW Nafta Bard x Brat Zielony MC (hip-hop)

21:00 – koncert gwiazdy Piękni i Młodzi Dawid Narożny

22:30 – 00:00 – dyskoteka pod gwiazdami Walter Band

Żarów, ul. Dworcowa.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Dni Żarowa wstęp wolny.

Wydarzenia towarzyszące

24.05.2024 r.

15:00 uroczysta sesja Rady Miejskiej w Żarowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy, ul. Piastowska 10, Żarów

25.05.2024 r.

Spławikowe Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Żarów z okazji Dni Żarowa 2024. Zawody dla mieszkańców gminy Żarów, posiadających kartę wędkarską. Staw Miejski w Żarowie, ul. Wyspiańskiego. Turniej bez wpisowego. Zapisy w sklepie wędkarskim (ul. A. Krajowej 52, Żarów) do środy 22.05.

25.05.2024 r.

Turniej Zakładów Pracy w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Miasta Żarów godz. 9:30 z okazji Dni Żarowa 2024, boisko Orlik w Żarowie, ul. Piastowska 10A. Zgłoszenia dostępne na stronie www.centrum.zarow.pl do 16.05

25.05.2024 r.

Turniej Koszykówki Ulicznej o puchar Burmistrza Miasta Żarów z okazji Dni Żarowa 2024, godz. 9:40 (klasy 3-8 SP), godz. 11:00 (ponadpodstawowa i starsi), boisko Orlik w Żarowie, ul. Piastowska 10A. Turniej bez wpisowego. Zapisy w dniu zawodów.

25.05.2024 r.

Turniej Siatkarski o Puchar Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, godz. 10:00, hala sportowa w Żarowie, ul. Piastowska 10A. Turniej bez wpisowego i wyłącznie na zaproszenia.

25.05.2024 r.

Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Żarów z okazji Dni Żarowa 2024, godz. 10:00, korty tenisowe w Żarowie, ul. Górnicza. Turniej bez wpisowego. Zapisy w dniu zawodów.

Piknik ekologiczny w Świdnicy (sobota)

Dmuchane zamki, gry, zabawy, konkursy i animacje dla dzieci, a także warsztaty ekologiczne – to wszystko czekać będzie na uczestników miejskiego pikniku ekologicznego. – Startujemy z serią pikników w naszym mieście! Czas na dużą dawkę edukacji ekologicznej. W sobotę, 25 maja w godzinach od 11:00 do 15:00 zapraszamy na piknik „Czysta Świdnica” – widzimy się na Rynku. Zapewniamy: konkursy ekologiczne i animacje z nagrodami, zabawy sportowe, warsztaty ekologiczne (tworzenie trójwymiarowych obrazów z chrobotka, ekotoreb, ekoprezentów), przedstawienie aktorki lalkarki, dmuchańce, bańki, malowanie twarzy, i wiele wiele innych! – zapowiadają organizatorzy.

Festiwal smaków (sobota-niedziela)

Frytki belgijskie, pastrami, frytki zakręcone, pizza prosto z pieca, złote paluchy churros, ciabatty z wołowiną, swojskie zapiekanki i wakacyjne desery z goframi na czele będą czekać na smakoszy na świdnickim Rynku. Kuchnie na kółkach zjada do miasta w ramach Festiwalu Smaków Świata w sobotę, 25 maja.

Impreza po raz kolejny zawita do Świdnicy, dzięki czemu w samym sercu miasta staną food trucki z przebojami kuchni z całego świata.

Food trucki będą czekać na miłośników dobrego jedzenia od godziny 12.00 do 21.00 w sobotę i od 12.00 do 20.00 w niedzielę.

Charytatywny Piknik Rodzinny w Jaworzynie Śląskiej (sobota)

Atrakcje na wiele godzin przygotowuje Jaworzyńska Pozytywka. Stowarzyszenie w sobotę, 25 maja zaprasza na piknik charytatywny z żołnierskim akcentem, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Pozytywki, dzieciom i seniorom z gminy Jaworzyna Śląska, a także na zakup sprzętu medycznego.

Jaworzyńska Pozytywka już po raz czwarty organizuje piknik rodzinny.

Będzie bardzo dużo sprzętu wojskowego, żołnierzy, przybędą stowarzyszenia weteranów, militarne grupy rekonstrukcyjne, jednostki wojskowe, służby specjalne i mundurowe. Na miejscu będziecie mogli obejrzeć ciekawe eksponaty, sprzęt, wystawy, występy artystyczne, zagrodę z przyjaznymi zwierzakami, wspaniałe motocykle, a to jeszcze nie koniec atrakcji, które dla Was planujemy – wyliczają organizatorzy.

Piknik rozpocznie się na stadionie sportowym w Jaworzynie Śląskiej 25 maja o godzinie 13.00 i potrwa do 19.00.

Piknik „Śladem Fryderyka II” pod Dobromierzem (sobota)

Wystrzały z armaty, pokazy musztry, zwiedzanie obozu i na finał rekonstrukcja bitwy pod Dobromierzem. Przed nami druga już edycja Pikniku Historycznego „Śladem Fryderyka II” tuż przy dobromierskiej wieży widokowej. Będą także warsztaty rzemiosł dawnych, wykłady o dolnośląskich wieżach widokowych czy koncert muzyki folkowej. Plenerowe wydarzenie z wieloma historycznymi atrakcjami rozpocznie się w sobotę, 25 maja o godz. 11.00. Wstęp wolny.

Tiger Taekwon-do CUP w Świdnicy (sobota)

Na trenie lodowiska OSiR w Świdnicy odbędzie się niezwykłe wydarzenie sportowe – turniej Tiger Taekwon-do CUP. Będzie to wyjątkowa okazja dla miłośników sztuk walki oraz mieszkańców Świdnicy, aby wspólnie świętować i podziwiać umiejętności zawodników Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger”. Zmagania na matach będą trwały z przerwami od 9.00 do 22.00. Oficjalne otwarcie turnieju zaplanowano o 11.30, podczas którego zostaną zaprezentowani najważniejsi goście oraz organizatorzy. – Spotkajmy się na lodowisku OSiR w Świdnicy, aby wspólnie podziwiać pasję, determinację i sportowy duch zawodników Sportowego Klubu Taekwon-do „Tiger” – przekazują i zachęcają do przybycia organizatorzy.

Mistrzostwa Dolnego Śląska LDK (niedziela)

Organizowane przez Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki Mistrzostwa Dolnego Śląska LDK ściągną na Stadion Miejski im. Janusza Kusocińskiego blisko 400 sportowców. Początek zawodów w niedzielę, 26 maja o godzinie 12.00.

W Świdnicy wystartują zawodnicy i zawodniczki kategorii U 14 i U 16. W programie zawodów są między innymi konkurencje biegowe, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem czy rzut piłeczką palantową.

Marsz dla Życia i Rodziny (niedziela)

Podobnie jak w ubiegłych latach o godz.14:00 z pl. św. Jana Pawła II wyruszy kolorowy przemarsz. Wcześniej, o godz. 13.00, w katedrze zostanie odprawiona msza. Jak informują organizatorzy, w tym roku w centrum uwagi będzie wspólnota, w związku z hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, ojczyzny”, które zaproponował koordynator wydarzenia Centrum Życia i Rodziny z Warszawy dla tegorocznych marszów odbywających się w całej Polsce.

Przegląd Pieśni Religijnych w Olszanach (niedziela)

opr. asz

Poprzedni artykuł20 milionów zł na drogi na nowych osiedlach. Są oferty od wykonawców
Następny artykułZderzenie ciężarówki i dwóch osobówek