Strona główna Wydarzenia Świdnica 20 milionów zł na drogi na nowych osiedlach. Są oferty od wykonawców

20 milionów zł na drogi na nowych osiedlach. Są oferty od wykonawców

0

Mieszkańcy dwóch nowych osiedli głównie szeregowców i domów jednorodzinnych nie musieli prosić i pisać petycji. Miasto otrzymało jeszcze za rządów PiS na budowę nowych dróg 20 milionów złotych. Dzisiaj zostały otwarte oferty złożone do przetargu.

Osiedle Pogodne (fot. UM Świdnica)

Zarówno Osiedle Pogodne, jak i Osiedle na Wzgórzu są najmłodszymi osiedlami z przewaga mieszkalnictwa jednorodzinnego w Świdnicy. Władze miasta zdecydowały o złożeniu wniosku o dotację w wysokości ok. 20 milionów złotych i w ubiegłym roku ją otrzymał. Rząd PiS przyznał wsparcie z Programu Inwestycji Strategicznych, która dedykowana była inwestycjom w strefy przemysłowe. Żadna ze stron nie wyjaśniała nigdy, jak osiedla mają się do stref przemysłowych.

Pieniądze jednak są i nie brakuje chętnych, by zrobić drogi. – Oferty zostały złożone przez: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. na kwotę 23 280 282,05 zł, Berger Bau Polska Sp. z o.o. – 24 494 485,55 zł, KOBYLARNIA S.A. – 21 488 177,22 zł, Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych „EKO-WOD” Sp. z o.o. – 23 997 300 zł, EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA – 24 147 454,07 zł,  konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe „COM-D” Sp. z o.o. lider konsorcjum i Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. partner konsorcjum – 23 335 036,81 zł oraz HYPMAR Sp. z o.o. – 20 990 121,38 zł. – podaje świdnicki magistrat.

Przy ulicy Sudeckiej wykonano już sieć wodno-kanalizacyjną i częściowo podbudowę drogi. W ramach drugiego etapu inwestycji przewiduje się budowę kolektora deszczowego odprowadzającego wody z całego osiedla do rzeki Piławy, budowę warstw bitumicznych jezdni, budowę chodników na całej długości ulicy, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, zatok postojowych, zjazdów, energooszczędnego oświetlenia drogi, a także zagospodarowanie terenów zielonych. Na Osiedlu Pogodnym planuje się budowę jezdni, chodników, zatok postojowych oraz zjazdów z pełnym uzbrojeniem technicznym, czyli kanalizacją deszczową i oświetleniem – wylicza magistrat. Nie podano, kiedy zapadnie decyzja o wyborze wykonawcy.

/opr. red./

Poprzedni artykułSpore wyróżnienie dla trenerki ŚKPR-u
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń