Strona główna 0_Slider Znany spektakl „Kolacja na cztery ręce” już wkrótce w świdnickim teatrze

Znany spektakl „Kolacja na cztery ręce” już wkrótce w świdnickim teatrze [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Hotel Turyński w Lipsku, jest rok 1747, przy jednym stole zasiadają wybitni kompozytorzy – Jerzy Fryderyk Haendel oraz Jan Sebastian Bach. To historia, która się nie wydarzyła, ale w teatrze przecież wszystko jest możliwe. Głośną sztukę „Kolacja na cztery ręce” Paula Barza zobaczymy już 23 marca na deskach świdnickiego teatru. W spektaklu wystąpi chociażby Mirosław Zbrojewicz, aktor znany z polskich filmów i seriali m.in. z ról gangsterów. Dla naszych czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na tę teatralną ucztę. Kto je otrzymał?

Spektakl „Kolacja na cztery ręce”, fot. organizatora

Autorem głośnej sztuki jest Paul Barz, niemiecki pisarz, muzykolog i dziennikarz. Zyskał on sławę właśnie dzięki „Kolacji na cztery ręce”, która, przetłumaczona na czternaście języków, wędruje po scenach całego świata.

Historia jest fikcyjna, ale w teatrze przecież wszystko jest możliwe. – Osobiście nie zetknęli się nigdy, choć autor sztuki, Paul Barz, podaje dokładny czas i miejsce spotkania – Hotel Turyński, Lipsk, rok 1747. Jan Sebastian Bach, skromny kantor w kościele św. Tomasza, wielokrotnie bezowocnie zabiegał o rozmowę ze sławnym rodakiem. Jerzy Fryderyk Haendel, osiadły w Londynie, podziwiany przez całą Europę, skutecznie unikał osobistej konfrontacji z kolegą po fachu, z którym siłą rzeczy go porównywano. Obaj kompozytorzy urodzeni w tym samym 1685 roku nie mogli nie znać nawzajem swojej twórczości. Co mieliby sobie do powiedzenia, gdyby doszło do ich spotkania? Taką sytuację wyobraził sobie niemiecki muzykolog i krytyk sztuki. „Kolacja na cztery ręce”, debiutancka sztuka Paula Barza, zadziwia znajomością epoki i biografii obu kompozytorów, przede wszystkim jednak jest pasjonującym pojedynkiem dwóch wielkich osobowości – zapowiada spektakl organizator.

W spektaklu w roli wybitnych kompozytorów wystąpią – Mirosław Zbrojewicz oraz Piotr Dąbrowski. Aktorzy wkładają w swoje postaci niezwykłe pokłady energii. Ich spotkanie ma formę komedii. Reprezentują zupełnie dwa odmienne światy, jeden pławi się w luksusie, drugi żyje w biedzie, ale łączy ich muzyka. Nuty komediowej farsy dodaje przedstawieniu partnerujący im w roli lokaja Sławomir Popławski, który gdy tylko się pojawia, kradnie swoimi błyskotliwie-zgryźliwymi spostrzeżeniami całą uwagę widza – dodaje organizator.

Spektakl „Kolacja na cztery ręce” odbędzie się w sobotę, 23 marca o godz. 18.00 w miejskim teatrze w Świdnicy. Bilety można nabyć w Świdnickim Ośrodku Kultury oraz na www.kupbilecik.pl.

Wydarzenie można śledzić na facebooku – https://fb.me/e/3bkSE7DI2

Organizator: Stacja Art – Impresariat Artystyczny

Kto wygrał zaproszenie na spektakl „Kolacja na cztery ręce”?

Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Kolacja na cztery ręce” w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie,  należało przesłać do nas e-mail z odpowiedzią na pytanie – Dlaczego chcieliby Państwo wybrać się na ten spektakl? (wyjaśnij w kilku zdaniach). Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe. Bilety otrzymali – Natalia Durka oraz Grażyna Mikołajczyk. Gratulujemy!

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/oprac. red./
/Materiały – organizatora/

Poprzedni artykułBrzydkie chwyty kandydata w kampanii. Jest oświadczenie komitetu
Następny artykułPrezes Dzika z tytułem mistrza Polski!