Strona główna Polityka Brzydkie chwyty kandydata w kampanii. Jest oświadczenie komitetu

Brzydkie chwyty kandydata w kampanii. Jest oświadczenie komitetu

0

Nie po raz pierwszy marka Swidnica24.pl jest łakomym kąskiem dla osób, które szybko chcą zyskać na zasięgach i popularności. Kandydat do Rady Powiatu, były wiceprezydent Świdnicy, próbował wykorzystać w swojej kampanii profil w mediach społecznościowych, który wiele osób wprowadził w błąd. Komitet, z którego startuje Ireneusz Pałac, odcina się od takich praktyk.

Istniejący od 15 lat portal informacyjny Swidnica24.pl od lat ma własny profil na Facebooku. Strona jest transparentna, wiadomo, kto ją prowadzi, kto jest właścicielem, gdzie mieści się redakcja. Od lat portal dostarcza codziennych informacji z terenu powiatu świdnickiego. W tej chwili na FB ma ponad 41 tysięcy polubień i osób obserwujących.

Z nazwy portalu ktoś postanowił w nieuczciwy sposób skorzystać, dokonując przestawki w nazwie, która wprowadza czytelników w błąd. W ostatnich dniach ten postanowił w celach wyborczych wykorzystać Ireneusz Pałac, radny powiatowy, były wiceprezydent Świdnicy i kandydat do Rady Powiatu. Na profilu pojawiły się informacje od kandydata, jego dane kontaktowe oraz logo komitetu. Na te działania zareagowali czytelnicy prawdziwej Swidnica24.pl, którzy dopytywali, czy stworzony został nowy profil naszego portalu w mediach społecznościowych. To nie jest nasz profil, nie mamy z nim nic wspólnego i nie wiemy, kto jest administratorem. Osoby te nie mają dość odwagi, by podać swoje imiona i nazwiska w informacjach o profilu.

Po powiadomieniu przez nas komitetu i  naszej zdecydowanej reakcji na grę, która z zasadami fair play nie ma nic wspólnego, nastąpiło usunięcie zarówno zdjęcia kandydata, jak i baneru wyborczego komitetu oraz pozostałych informacji. Administratorzy usunęli wszystkie posty i komentarze, zamieszczone przed 19 marca 2024r.

Na takie działania, jakich podjęli się anonimowi twórcy profilu, szkoda komentarza, natomiast od osoby, która chce mieć wpływ na kolejną kadencję samorządu, należy wymagać wysokich standardów.

Agnieszka Szymkiewicz
red.nacz. Swidnica24.pl

Oświadczenie KWW Powiat 2024

Powołując Komitet Wyborczy Wyborców Powiat 2024 postanowiliśmy, że zawsze będziemy stawiać na rzetelną informację, na dialog i dobrą komunikację z mieszkańcami oraz przedstawicielami wszystkich mediów.

Takie wartości jak poszanowanie drugiego człowieka i jego przekonań są nam bardzo bliskie. Powiat 2024 to drużyna, to ludzie, którzy postanowili zmienić Powiat Świdnicki na lepsze. Jesteśmy dalecy od praktyk, które znamy z przekazów medialnych ogólnopolskich telewizji.

O swoich działaniach, planach i programie piszemy w naszych oficjalnych mediach społecznościowych. Codziennie odpisujemy na kilkadziesiąt wiadomości, które są do nas przesyłane za pośrednictwem social mediów. Sposób, który wybraliśmy do komunikacji z mieszkańcami ma za zadanie głównie informować o działaniach całej drużyny KWW Powiat 2024. Część kandydatów KWW Powiat 2024 postanowiła też wykorzystać swoje media społecznościowe do indywidualnej komunikacji z mieszkańcami, co w czasie kampanii wyborczej jest zrozumiałe. Spotkało się to z reakcją podmiotów niezwiązanych z KWW Powiat 2024, które włączyły się w promocję jednego z naszych kandydatów, Ireneusza Pałaca. Fanpage wykorzystując markę, jaką jest portal informacyjny Swidnica24.pl, próbował zwiększyć zasięgi w sposób, który jest niezgodny z wartościami, jakimi kieruje się Drużyna Powiat 2024.

Nie akceptujemy takich metod działania. Dlatego zwróciliśmy się do właścicieli fanpage o natychmiastowe zaprzestanie takiej formy promocji, co stało się faktem. Wartość intelektualna jest niezbywalnym dobrem każdego z nas.

KWW Powiat 2024

Poprzedni artykułSłodziki w diecie – Dlaczego warto na nie postawić?
Następny artykułZnany spektakl „Kolacja na cztery ręce” już wkrótce w świdnickim teatrze [ROZWIĄZANIE KONKURSU]