Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Bożonarodzeniowe jarmarki i kiermasze w Strzegomiu, Dobromierzu i Żarowie, świąteczny kiermasz w schronisku dla zwierząt, szereg wydarzeń sportowych oraz charytatywnych, a może chwila przedświątecznej zadumy podczas koncertu adwentowego w kościele pw św. Józefa? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Targi Talentów, Twórczości i Rękodzieła (sobota-niedziela)

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na kolejną edycję Targów Talentów, Twórczości i Rękodzieła, która odbędzie się w dniach 9-10 grudnia w godzinach od 10.00 do 16.00 w holu świdnickiego teatru.

Organizowane od ubiegłego roku targi dają możliwość zaprezentowania twórczości zdolnych mieszkańców miasta i regionu, którzy do tej pory rzadko, albo wcale, nie chwalili się swoimi talentami i wyrobami. Podczas nich będzie zobaczyć i popodziwiać piękne przedmioty, porozmawiać z twórcami, a także kupić coś dla siebie lub na wyjątkowy prezent.

Kiermasz bożonarodzeniowy w Strzegomiu (sobota-niedziela)

Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 9-10 grudnia w sali widowiskowej przy ul. I.J. Paderewskiego 36 w godz. 9.00-15.00.

VII Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy (sobota-niedziela)

W dniach 9-10 grudnia br. w Klubie Bolko w Świdnicy w ramach akcji Świdnicka Kolęda odbędzie się VII Bożonarodzeniowy Turniej Szachowy. Turniej zostanie rozegrany w dwóch grupach: grupa A – seniorzy i juniorzy starsi do rankingu FIDE 1799 (8 rund, 30 minut + 30 sekund na ruch), grupa B – juniorzy do 10 lat (7 rund, 15 minut + 15 sekund na ruch). Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Charytatywne strzelanie dla Agatki (sobota)

Klub Sportów Obronnych Świdnica zaprasza na Otwarte Charytatywne Zawody Strzeleckie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 9 grudnia i skierowane zostanie zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci. Wszystko by pomoc trzyletniej Agatce Salamon z Jaworzyny Śląskiej.

Nagroda główna, która zostanie rozlosowana wśród zawodników to pistolet CZ P-07. Gorąco zapraszamy i zjednoczmy się w szczytnym celu. Dochód w całości będzie przekazany na zbiórkę Agatki! Gramy wspólnie po zdrowe serduszko Agatki. Wszystkich miłośników tego sportu zapraszamy do udziału w zawodach, w trakcie których będą do nabycia świąteczne stroiki oraz domowe ciasto – przekazują organizatorzy przedsięwzięcia.

  • Termin: 9 grudnia 2023 roku, godzina 10:00 – 16:00
  • Konkurencje: Pcz, Pm, Kcz, S
  • Miejsce: strzelnica Klubu Sportów Obronnych Świdnica ul. Łączna 4, 58-100 Świdnica

Świąteczne warsztaty w Grodziszczu (sobota)

4. kolejka Żarowskiej Ligi Futsalu (sobota)

W najbliższą sobotę w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie (ul. Piastowska 10a) rozegrane zostaną spotkania w ramach 4. kolejki Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup. Wstęp bezpłatny. – Przyjdź, dopinguj drużyny – zachęcają organizatorzy.

Charytatywny koncert „Bajkowe Viento” (sobota)

Zespół „Viento” z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy po raz kolejny chce pomagać potrzebującym i dzielić się swoją pasją wokalną. Nowy charytatywny koncert „Bajkowe Viento” wykona łącznie 50 utalentowanych uczniów. Na ich występie 9 grudnia w Świdnicy usłyszeć będzie można najpiękniejsze piosenki z filmów Disneya.

Występ dedykowany jest podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Salvator” w Wałbrzychu. Biletem wstępu na wydarzenie będą dary rzeczowe, w tym – artykuły szkolne i papiernicze, książki dla dzieci oraz środki czystości. Zebrane produkty trafią bezpośrednio do fundacji.

Koncert charytatywny „Bajeczne Viento” zaplanowano na sobotę, 9 grudnia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w auli I LO przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30.

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Dolnego Śląska w futsalu (niedziela)

Hala widowiskowo-sportowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie stanie się areną zmagań zawodników walczących w turnieju eliminacyjnym Mistrzostw Dolnego Śląska w futsalu. W Świdnicy dojdzie do zmagań drużyn z terenu Podokręgu Wałbrzych rywalizujących o awans do wielkiego finału Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

10 grudnia przeprowadzone zostaną dwa turnieje rozgrywane w kategoriach wiekowych U-13 (młodzik) i U-15 (trampkarz). Turniej młodzików odbędzie się w godzinach 9.00 – 12.00, zmagania trampkarzy w godzinach 12.00 – 15.00. Z harmonogramem można zapoznać się w zapowiedzi imprezy.

Zawody pływackie „30 minut na maksa. Popłyńmy razem na rekord Świdnicy” (niedziela)

W niedzielę, 10 grudnia na pływalni przy ulicy Równej w Świdnicy odbędą się zawody pływackie „30 minut na maksa. Popłyńmy razem na rekord Świdnicy”. – Idea zawodów jest bardzo prosta. Każdy z uczestników będzie miał za zadanie przepłynąć jak największą liczbę długości basenów w czasie 30 minut. Dla najlepszych pań i panów przewidziano puchary i nagrody, dla wszystkich – pamiątkowy medal i certyfikat wzięcia udziału w zawodach. Dodatkowo zsumujemy łączny dystans pokonany przez wszystkich uczestników, zapiszemy i… sprawdzimy, czy udało się pobić wynik sprzed trzech lat – wyjaśniają organizatorzy.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00 i potrwają do godziny 15.00. Wpisowe wynosi 14 złotych, płatne w dniu imprezy w kasie basenu. Zapisy przyjmowane są tylko drogą elektroniczną pod adresem mailowym [email protected]. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu, miejscowość zamieszkania oraz preferowaną godzinę startu. Według stanu na 5 grudnia dostępne były miejsca na następujące godziny: 13.00, 13.30, 14.00, 14.30.

Kiermasz świąteczny w świdnickim schronisku dla zwierząt (niedziela)

Serdecznie zapraszamy Was na nadchodzący wielkimi krokami świąteczny kiermasz w naszym schronisku. To wyjątkowa okazja by poznać naszą pracę, nasze mokre noski, ale także wesprzeć codzienną opiekę i utrzymanie 150 podopiecznych – zachęcają pracownicy i wolontariusze ze świdnickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Świąteczny kiermasz odbędzie się w niedzielę, 10 grudnia w godzinach 11.00-16.00 w siedzibie placówki przy ulicy Pogodnej 3. Na gości czekać będzie: kiermasz ciast, kiermasz świątecznych rzeczy i książek, gadżety FMP Charity Shop, quizy z nagrodami, oprowadzanie po schronisku z przewodnikiem, spacery i spotkania z psami.

Jarmark bożonarodzeniowy w Dobromierzu (niedziela)

W niedzielę, 10 grudnia w Centrum Turystycznym Granitowego Szlaku (ul. Sportowa 4, Dobromierz) odbędzie się jarmark bożonarodzeniowy, podczas którego nie zabraknie lokalnych produktów i rękodzieła, potraw świątecznych i ciasta, a także czegoś na rozgrzanie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 17.00.

W programie przewidziano występy: dzieci z Punktu Przedszkolnego w Roztoce – grupa starszaków (godz. 11.30), zespół Dobromierzanie (12.00), dzieci z punktu przedszkolnego w Roztoce – grupa maluchów (12.30), zespół WÓJCIKI (13.00), dzieci z Punktu Przedszkolnego w Czernicy (13.30), dzieci z Punktu Przedszkolnego w Dobromierzu (14.00), Marcin Malinowski (15.00), uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Roztoce (15.30).

Miasteczko Świętego Mikołaja w Żarowie (niedziela)

Uśmiechnięty, brodaty święty Mikołaj 10 grudnia zawita do Żarowa. Będzie go można spotkać – oczywiście w towarzystwie licznych pomocników – na Miasteczku Świętego Mikołaja. W tym roku mieścić się ono będzie w hali sportowo-widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu przy ul. Piastowskiej 10A w Żarowie. Impreza potrwa od godziny 15.00 do 18.30.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji. Nie zabraknie chatki Świętego Mikołaja, wspólnego dekorowania świątecznych pierników, warsztatów zdobienia choinkowych ozdób czy konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Na Miasteczku Świętego Mikołaja odbędzie się także jarmark bożonarodzeniowy, gdzie będzie można zakupić świąteczne ozdoby i spróbować licznych smakołyków. To będzie prawdziwy raj dla miłośników słodkości i pięknego rękodzieła.

Każdy z Was już 10 grudnia podczas Miasteczka Świętego Mikołaja w Żarowie może być częścią tej zimowej i niezwykłej przygody. Wszędzie rozniesie się dźwięk dzwoneczków, świątecznych melodii, zapach pieczonych pierniczków i leśnego igliwia. Migocząca kolorowymi światełkami chatka świętego Mikołaja zaprosi w swoje progi wszystkie ciekawskie dzieci, które znajdą tam całe mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Na wspólne pieczenie i dekorowanie świątecznych pierników oraz warsztaty zdobienia choinkowych ozdób zaproszą pracowite elfy, a małe skrzaty będą zachęcać do odwiedzenia fabryki dmuchanego szaleństwa. Przy kominku Święty Mikołaj uśmiechnięty i serdeczny, wraz ze swoim pomocnikiem przywita każdego gościa, dzieląc się opowieściami i świątecznymi przysmakami. Oczywiście będą pyszności dla gości. Czekoladowa fontanna, świąteczne smakołyki czy łakocie. Oryginalne ozdoby świąteczne oraz rękodzieło. To wszystko znajdziecie na stoiskach jarmarku bożonarodzeniowego. Nie zabraknie też konkursów, w których do wygrania będą czekały atrakcyjne nagrody. Aby zostać właścicielem jednej z nich wystarczy upiec najlepszy makowiec lub przebrać się za pomocnika Mikołaja – mówi zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Anna Suchodolska.

XIII Koncerty Adwentowe – koncert w kościele św. Józefa (niedziela)

Na chwile przedświątecznej zadumy, wprowadzające w okres Świąt Bożego Narodzenia, zaprasza Fundacja Dobrej Muzyki. W Świdnicy ponowie będziemy mogli wysłuchać koncertu adwentowego w kościele pw św. Józefa. W tym roku wystąpi małżeństwo muzyków – sopranistka Angelika Rzewuska i organista – Mateusz Rzewuski. Muzyczny adwent już 10 grudnia. Wstęp wolny.

10.12.2023, NIEDZIELA, godz. 16:30
Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy
ul. Kotlarska 19-21, Świdnica

/opr. mn/

Poprzedni artykułBędzie ślisko. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami
Następny artykułZ funduszu Covidowego rząd PiS rozświetla gminy. Głównie te przyjazne PiS-owi