Strona główna 0_Slider Szlachetna Paczka. Baza potrzebujących rodzin już otwarta. Komu pomóc w powiecie świdnickim?

Szlachetna Paczka. Baza potrzebujących rodzin już otwarta. Komu pomóc w powiecie świdnickim?

0

Ich życie zrujnowała choroba, samotność, uzależnienia. Z trudem wiążą koniec z końcem, często brakuje im na jedzenie, nie mówiąc już o wyposażeniu mieszkania. 19 rodzin z powiatu świdnickiego znalazło się wśród blisko 6 tysięcy potrzebujących, do których w tym roku może dotrzeć Szlachetna Paczka. Akcja ma już 23 edycję.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki ze Strzegomia, fot. archiwum

W sobotę 18 listopada o godz. 8:00 Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Niewielkim wysiłkiem, ale działając razem, możemy odmienić życie najbardziej potrzebujących – bo razem stać nas na dobro. Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i przygotować Szlachetną Paczkę. W tym roku darczyńcami są również: Mickiewicz, Miłosz, Żeromski, Prus – we własnych osobach.

 – Zmieniamy świat na dobre. Świat jednej rodziny, czasem jednej osoby. Ktoś, kto do tej pory myślał, że jest sam, zaczyna myśleć inaczej o świecie, o ludziach wokół. Już wie, że może poprosić o pomoc. Dostaje ją. Czasem zmienia się całe życie – budowa studni, remont dachu w domu pana Adama, stała praca pani Anny, czasem zmieniają się drobne rzeczy – już nie jest zimno u pana Rafała, a Zuzia ma nową kurtkę – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę

 Pomóż najbardziej potrzebującym na www.szlachetnapaczka.pl.

Pani Magdalena zajmuje się domem oraz opieką nad chorym synem, zaś pan Marek utrzymuje rodzinę, pracuje jako dekarz. Wychowują wspólnie czwórkę dzieci: Aurelię, Igora, Nadię oraz Kacpra. Kacper urodził się z zespołem Downa, pani Magdalena musiała zrezygnować z pracy. Zaczęło brakować im pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy. Igor, Aurelia oraz Nadia starają się wesprzeć rodziców popołudniami w opiece nad bratem. Rodzina z Żarowa potrzebuje żywności, środków czystości, pościeli. W bazie znalazło się 19 rodzin z naszego powiatu, które można wesprzeć!

Paczkę najlepiej robić całą paczką

Szlachetna Paczka pozwala pomagać efektywnie i na dużą skalę, przy niedużym nakładzie środków poszczególnych osób. W zeszłym roku wsparcie dla jednej rodziny przygotowywało średnio 31 darczyńców, a może jeszcze więcej. Kompletowanie Paczek rozkłada się więc na wiele osób, a efekt to coś więcej niż wsparcie materialne. Paczkę – która daje nadzieję i przywraca godność – można przygotować z rodziną, wśród znajomych, ale też w szkole czy w pracy.

Przygotowywanie paczki w szkole to lekcja dla młodego pokolenia o empatii i otwartości na drugiego człowieka, który, mimo że jest zupełnie obcy – jest ważny. To też nauka o tym, że każdy z nas ma wpływ na otaczający świat.

Przygotowanie Szlachetnej Paczki w firmie to sprawdzony pomysł na integrację wokół wspólnego, dobrego celu. To nie tylko piękny gest wobec rodzin i osób w potrzebie, ale i okazja do przeżycia pozytywnych emocji w miejscu pracy. Każda grupa rozwija się, kiedy może zrobić coś razem.

W tym roku Szlachetną Paczkę robią m.in. Mickiewicz i Miłosz

To, co może łączyć każdego z nas z Mickiewiczem, Miłoszem, Prusem, Żeromskim – to wielkie serce. I nie tylko. Mimo licznych obowiązków w pracy i domu instruktorka fitness pani Mickiewicz, przedsiębiorczyni pani Miłosz, specjalistka w dziale handlowym pani Prus i kierowca pan Żeromski od lat robią paczki dla potrzebujących rodzin. Robią je – podobnie jak większość darczyńców Szlachetnej Paczki – w paczce swoich znajomych, rodziny czy w środowisku szkolnym. Tych darczyńców wyróżniają nie tylko znane nazwiska, ale przede wszystkim serca otwarte na pomoc drugiemu człowiekowi. Ty też możesz być jak Mickiewicz czy Żeromski. – Robienie takiej paczki to niezła zabawa i w pracy, i w rodzinie. A najfajniejsze jest wspólne pakowanie prezentów – p. Mickiewicz.

Każdy z nas może wejść w świat ludzi, których historie napisało życie i sprawdzić, co może odmienić ich los. Prus, Mickiewicz, Miłosz i Żeromski już wybrali konkretne rodziny na swoich bohaterów spośród tysięcy. Tak tłumaczy swoją decyzję pani Prus: „Trzeba żyć nie tylko dla siebie, ale też dla drugiego człowieka”. A pani Miłosz dodaje: „Szlachetna Paczka daje satysfakcję i radość obdarowywania oraz to, że ktoś potrzebujący obok mnie może się uśmiechnąć i poczuć magię świąt”.

Bądź jak Mickiewicz i Prus! Wybierz rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl i napisz jej historię na nowo.

Nie wiesz od czego zacząć? Wejdź na stronę Paczki 

Chcesz zrobić Szlachetną Paczkę, ale boisz się, że w pojedynkę nie dasz rady? Organizatorzy programu służą pomocą. Na stronie Szlachetnej Paczki znajduje się zestaw materiałów, które ułatwią tworzenie paczki: to gotowe teksty, grafiki, narzędzia do podziału zadań, które możesz rozesłać do osób zapraszanych do wspólnego robienia paczki. Znajdują się tam również argumenty, które możesz przedstawić nieprzekonanym do wspólnego Paczkowania.

/materiał organizatora, opr. red./

Poprzedni artykułSprawdź światła w samochodzie. Bezpłatne badania na wybranych stacjach diagnostycznych
Następny artykułŚwidnica malowana wodną farbą. Wystawa Anny Maciejewskiej [FOTO]