Strona główna 0_Slider Świdnica malowana wodną farbą. Wystawa Anny Maciejewskiej

Świdnica malowana wodną farbą. Wystawa Anny Maciejewskiej [FOTO]

0

Urokliwe zakątki, perły architektury, pejzaże rzeczywiste i jak ze snu. Na akwarelowy spacer po Świdnicy zaprasza Anna Maciejewska. Wernisaż prac artystki widzowie obejrzeli podczas wernisażu wystawy w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

Anna Maciejewska ukończyła studia z zakresu projektowania architektonicznego, jednak postanowiła spełnić zawodowe marzenie i zostać nauczycielką. Pracując z dziećmi, napisała własny program z elementami arteterapii, który wykorzystywała, prowadząc zajęcia dla uczniów z dysfunkcjami. Do malarstwa powróciła w 2018 roku, zakochując się w akwareli.

Prace świdnickiej malarki eksponowane były w zbiorowej wystawie akwareli w Galerii Fotografii w Świdnicy, na wystawie indywidualnej w Galerii Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, w Wieży Ratuszowej w Świdnicy, w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej oraz w Dzierżoniowie. Akwarele znajdują się również w galerii w Podkowie Leśnej, Szczecinie i Zakopanem, a także w galeriach prywatnych w Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii i w Niemczech.

Świdnicką wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki do 30 listopada.

/opr. red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułSzlachetna Paczka. Baza potrzebujących rodzin już otwarta. Komu pomóc w powiecie świdnickim?
Następny artykułŚwiętowali strzegomscy górnicy [FOTO]