Strona główna 0_Slider Sprawdź światła w samochodzie. Bezpłatne badania na wybranych stacjach diagnostycznych

Sprawdź światła w samochodzie. Bezpłatne badania na wybranych stacjach diagnostycznych

0

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. W ramach akcji, w wybranych stacjach kontroli pojazdów na terenie całego kraju będzie można dokonać bezpłatnego przeglądu świateł w samochodzie. Z takiej możliwości będzie można skorzystać już dzisiaj, 18 listopada. Kolejna okazja w grudniu.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze, czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W ramach kampanii zainicjowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, w tym roku bezpłatne przeglądy prowadzone będą 18 listopada oraz 9 grudnia.

W najbliższą sobotę na terenie powiatu świdnickiego światła w pojazdach będzie można bezpłatnie sprawdzić na następujących stacjach diagnostycznych:

  • OSKP ul. Bystrzycka 14, 58-100 Świdnica, w godzinach 7:00-13:00, tel. 74 852 25 84
  • MARTIN&MATEO OSKP ul. Szarych Szeregów 6, 58-100 Świdnica, w godzinach 8:00-14:00, tel. 74 851 20 00
  • OSKP „EKO-WOD” ul. Towarowa 12-14, 58-100 Świdnica, w godzinach 6:00-14:00, tel. 74 856 92 70

Z pełnym wykazem stacji diagnostycznych biorących udział w kampanii można się zapoznać na stronie Komendy Głównej Policji, jak również na stronach jednostek policji w całej Polsce oraz partnerów akcji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

zdjęcie ilustracyjne: KWP Katowice

Poprzedni artykułWiemy z kim, ale nie wiemy gdzie… [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułSzlachetna Paczka. Baza potrzebujących rodzin już otwarta. Komu pomóc w powiecie świdnickim?