Strona główna 0_Slider Pożegnali Barbarę Zarembę, współtwórczynię cenionej księgarni Eureka w Świdnicy

Pożegnali Barbarę Zarembę, współtwórczynię cenionej księgarni Eureka w Świdnicy

0

Rodzina, przyjaciele, współpracownicy i liczni znajomi odprowadzili w ostatnią drogę Barbarę Zarembę. Współtwórczyni księgarni Eureka po długiej chorobie zmarła 23 czerwca 2023r.

Barbara Zaremba od urodzenia całe swoje życie związała ze Świdnicą. Ukończyła Policealne Studium Księgarskie we Wrocławiu, po którym podjęła pracę jako księgarz. Księgarnię Eureka założyła wspólnie z Krzysztofem Zarembą tuż po transformacji. Dobrze znane świdniczanom miejsce u zbiegu Rynku i ul. Długiej działało od 1990 do 2008 roku i ponownie przez krótki czas od 2013r. Gościli tu Bogusław Wołoszański, Krzysztof Pieczyński, prof. Leszek Balcerowicz, William Wharton, Jonathan Carroll, Wiktor Suworow, a także wielu lokalnych literatów. Barbara Zaremba wraz z mężem Krzysztofem dbała o wyjątkową ofertę i atmosferę księgarni, angażowała się także w działania charytatywne.

Wspólnie z mężem Krzysztofem oraz Adrianną i Markiem Michalakami założyła Fundację „Serce” oraz była współfundatorką siedziby SPDC „Serce” oraz Fundacji przy ul. Kościelnej.

Była perfekcjonistką i osobą niezwykle życzliwą, uwielbiała podróże i wyprawy krajoznawcze. Jej pasją były grzybobrania. Mimo że od ponad 6 lat zmagała się z chorobą i nie angażowała się w działania społeczne, pozostała w pamięci wielu świdniczan.

Barbara Zaremba zmarła w wieku 64 lat. Spoczęła na cmentarzu komunalnym przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy, żegnana przez męża, córkę Magdalenę z mężem i wnuki, Oliwię i Dominika.

/red./

Poprzedni artykułRapujący Paweł Fajdek zaprasza na Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie! [VIDEO]
Następny artykułZnamy terminarz szczypiornistów ŚKPR-u Świdnica na sezon 2023/2024