Strona główna Sport Lekkoatletyka Rapujący Paweł Fajdek zaprasza na Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie!

Rapujący Paweł Fajdek zaprasza na Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie! [VIDEO]

0

Wielkimi krokami zbliżają się zawody lekkoatletycznej Diamentowej Ligi – Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej rozgrywanych w Chorzowie. Areną zmagań najlepszych lekkoatletów na świecie będzie Stadion Śląski, a impreza odbędzie się w niedzielę, 16 lipca. Specjalne zaproszenie wystosował Paweł Fajdek w utworze poświęconym pamięci Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem, która zmarła niespodziewanie podczas zgrupowania polskiej kadry w Portugalii w 2009 roku w wieku zaledwie 27 lat!

Stadion Śląski już po raz drugi zorganizuje mityng Diamentowej Ligi! Po sukcesie Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej w 2022 roku władze Diamentowej Ligi zadecydowały, że wydarzenie będzie się odbywać w ramach tego cyklu przez następnych 5 sezonów. Najbardziej prestiżowa impreza wraz z gwiazdami światowej lekkoatletyki powróci na Stadion Śląski 16 lipca 2023 roku.

Miniona edycja Memoriału została zorganizowana w ramach Diamentowej Ligi, gdyż konieczne było przeniesienie mityngów, które miały się odbyć w ramach cyklu w Chinach. Decyzja Walnego Zgromadzenia Diamentowej Ligi o tym, aby najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie lekkoatletyki odbywało się w „Kotle Czarownic” przez kolejne sezony to jednak wynik pozytywnych ocen, jakie uzyskała „Kama”. Według rankingu światowej federacji mityng okazał się szóstym najlepszym w 2022 roku na świecie pod względem obsady i uzyskanych tu wyników. Jego organizację docenili zarówno zawodnicy, którzy w 10-punktowej skali ocenili mityng na 9,12, kibice, których w „Kotle Czarownic” pojawiło się ok. 30 tys., jak i władze Diamentowej Ligi.

75% kibiców powiedziało, że jest to doskonale zorganizowana impreza, natomiast wśród 14 dyrektorów wykonawczych poszczególnych mityngów na świecie wszyscy jednogłośnie zagłosowali, że Stadion Śląski, że Chorzów, że Polska jest wyjątkowym miejscem i to tu powinna być rozgrywana Diamentowa Liga – mówi prezes stadionu Jan Widera, który cieszy się, że tak ważne zawody po raz kolejny będą organizowane w „Kotle Czarownic”, a fani lekkoatletyki będą mogli właśnie tutaj obserwować zmagania  światowych sportowców.

Do udziału w imprezie zaprasza między innymi pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem, wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów – Paweł Fajdek, który także pojawi się na Stadionie Śląskim w Chorzowie!

/MDvR/

Poprzedni artykułJak dobrać odpowiednią karmę dla kota w zależności od wieku i kondycji?
Następny artykułPożegnali Barbarę Zarembę, współtwórczynię cenionej księgarni Eureka w Świdnicy