Strona główna 0_Slider Jak spędziliście Dzień Dziecka?

Jak spędziliście Dzień Dziecka? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Szaleństwo na dmuchańcach, „pluskanie się” w kolorowych kulkach, tworzenie uwielbianych baniek mydlanych, rowerowa eskapada czy pałaszowanie lodów i innych słodkości. Jak nasi najmłodsi czytelnicy spędzali swoje święto? Zobacz fotografie przesłane do naszego tegorocznego konkursu z okazji Dnia Dziecka. Które nagrodziliśmy?

Tradycyjnie jak co roku zaprosiliśmy Was do konkursu z okazji Dnia Dziecka. Zorganizowaliśmy go wspólnie z naszymi wspaniałymi sponsorami, pragnącymi obdarowywać naszych najmłodszych Czytelników – Manufakturą Czekolady Chocoffee, Wydawnictwem Znak Emotikon, Wydawnictwem Agora, Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju oraz świdnickim Multikinem. By wziąć udział w zabawie należało przesłać do nas zdjęcie przedstawiające – jak spędziliście w tym roku Dzień Dziecka. Do redakcji wpłynęło ponad 50 fotografii i wiele z nich bo aż 22 mogliśmy nagrodzić wspaniałymi prezentami. Kto otrzymał prezenty?

***

Kto nie uwielbia czekolady? A szczególnie w tak doskonałym wydaniu, jaki od lat świdniczanom i turystom, serwuje słynna w Polsce Świdnicka Manufaktura Czekolady „Chocoffee”. Całe mnóstwo wyśmienitych i najwyższej jakości czekoladowych słodkości można skosztować w jej urokliwej czekoladziarni w sercu Świdnicy – przy ul. Rynek 8. Wśród nich znajdziemy pyszne ręcznie wytwarzane praliny z klasycznym lub z niecodziennym, oryginalnym nadzieniem, czekolady w tabliczkach z owocami, orzechami, ale też z innymi nieoczywistymi dodatkami czy gorącą prawdziwą czekoladę. W Chocoffee zaopatrzymy się też w czekoladowe rarytasy na wynos, które pięknie zapakowane przez obsługę mogą stać się idealnym prezentem na każdą okazję. Nasza lokalna mała fabryka czekolady pragnie podarować naszym najmłodszym czytelnikom zestawy swoich pysznych, absolutnie wyjątkowych czekoladowych wyrobów. Wygrali je: Łukasz Botor, Marzena Piestrak i Hanna Mrowiec.

***

Wyjątkowymi książeczkami pragnie obdarować dzieci także Wydawnictwo Znak Emotikon. Do wygrania była seria nowych komiksów o Mikołajku, najfajniejszym chłopcu świata lub premierowe książki z nowymi przygodami Bolka i Lolka, bohaterów najpopularniejszej polskiej kreskówki. Zdobyli je: Paulina Borodajko, Dagmara Wyłub, Justyna Klimczak i Marzena Madalska-Jabłońska.

Wakacyjne wygłupy Mikołajka

Mikołajek to ulubiony francuski bohater wszystkich dzieci (i nie tylko). Przygody Mikołajka i jego bandy, autorstwa Renégo Goscinnego i Jeana-Jacques’a Sempégo, śmieszą nas od pokoleń. Nowe komiksowe wydanie to świetne rozwiązanie dla najmłodszych, i dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji i przyjemności poznać tych klasycznych opowiadań o Mikołajku. Kto nie chciałby już dziś ruszyć z Mikołajkiem na wakacyjną przygodę? I przeżyć traperską przygodę i spotkanie z niedźwiedziem? Spróbować się w zadaniu jako sprzedawca lodów? Zorganizować najlepszą zabawę w kowbojów, Apaczy i Dziki Zachód? Wakacyjne opowieści, zagadki i łamigłówki umilą czas i wprowadzą w świat Mikołajka.

Seria komiksów jest też do nabycia na stronie: https://znakemotikon.pl/seria/mikolajek/

Bolek i Lolek – nowa kolekcja

Kilkadziesiąt lat po tym, jak Bolek i Lolek bawili się w Indian, spotkali Yeti, byli na wakacjach i urządzili szalony pościg, ich beztroski świat odżywa na nowo, odpowiadając na potrzeby współczesnych czytelników i czytelniczek. Natkniecie się tu na sympatycznego pieska Serdelka, który ożywi wspomnienia waszych zabaw pod blokiem lub w ogródku u babci. Ale napotkacie też mrugnięcia okiem do współczesnego odbiorcy, takie jak kotwica na pirackim statku, która chowa się za pomocą… pilota.

Książki z serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” to krótkie, przystępne opowiadania, które krążą wokół tematu podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci. Na pierwszy rzut oka wypełniają je po brzegi zmyślne zabawy Bolka, Lolka i Tosi, ale właściwi bohaterowie tych historii skrywają się pomiędzy literami i ilustracjami. To odwaga, współpraca, samodzielność, kreatywność i asertywność.

Trzy wydane tytuły z serii „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” rozpoczynają nową linię wydawniczą, z którą przeżyjecie jeszcze więcej przygód w towarzystwie bohaterów najpopularniejszej polskiej kreskówki wszech czasów – i zarazicie nimi najmłodszych. Nowa seria dostępna jest na stronie: https://znakemotikon.pl/seria/bolek-i-lolek/

***

Wspaniałe prezenty książkowe dla najmłodszych ma również Wydawnictwo Agora. Wśród nich fantastyczne najnowsze książki pełne przygód – „Srebrny smok” lub „Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę”. Otrzymali je: Justyna Michalska-Skornóg, Justyna Klepacz, Agata Psiuk, Piotr Pławecki, Sandra Olczak oraz Damian Konopski.

Dajcie się porwać smoczej opowieści!

Matylda ma dwanaście lat i wielkie marzenie. Chce pojechać do Japonii, żeby zobaczyć smoki. I kiedy jest już o krok od wyjazdu, plany nagle się zmieniają. Dziewczynka trafia na wakacje do dziadka: trochę dziwnego i tajemniczego, mieszkającego na równie dziwnej i tajemniczej wyspie. Na której jest jakoś… smoczo. W domu dziadka Matylda znajduje mnóstwo smoczych detali, a smoki zaczynają się też jej śnić. Na wyspie dzieją się niezrozumiałe rzeczy. Czuć, że nadciąga jakieś zagrożenie. Czego obawiają się mieszkający tu ludzie? I czy Matylda będzie mogła im pomóc?

Przeżyj historię pełną przygód w nowej książce Barbary Sadurskiej „Srebrny smok”. Wyjątkowe ilustracje do książki stworzył Marcin Minor. Książkę można kupić m.in. na stronie https://kulturalnysklep.pl/

Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę” rozpoczynają nowy cykl powieści przygodowych

Tolo i Bolo mieszkają z Mamisiem i psem Szprotką w bloku w wielkim mieście. Pewnego dnia dowiadują się, że ich ukochana Lisia Górka, centrum życia towarzyskiego na osiedlu, ma zostać zrównana z ziemią. Ale chłopcy łatwo jej nie oddadzą. Razem z siostrami Owocówkami i ekipą z podwórka organizują wielką akcję ratunkową. Guma balonowa naprzeciw koparkom i strajk na trawie – to musi się udać!

„Tolo i Bolo ratują Lisią Górkę” to dowcipna i pełna zwrotów akcji przygodówka. W autentyczny i beztroski dziecięcy świat bohaterów Agata Romaniuk sugestywnie wplata kwestie natury uniwersalnej – potrzebę zaangażowania społecznego, ale też szacunku dla dzieci i wspierania poczucia ich sprawczości. Kipiące naturalną dziecięcą energią ilustracje stworzyła Anna Oparkowska. Książka jest dostępna m.in. na stronie https://kulturalnysklep.pl/

***

Do wygrania były także bony podarunkowe o wartości 100 zł do Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Zdobyli je: Violetta Bialik, Irina Łabacewicz oraz Kamila Sasnal.

Park „Czarodziejska Góra ” to magiczne miejsce dla osób aktywnych w każdym wieku. Znajduje się przy ul. Poznańskiej i oferuje aż pięć tras parku linowego dla każdego od trasy Maluch idealnej dla najmłodszych po trasę tyrolską dla wielbicieli naprawdę mocnych wrażeń. Ponadto możemy spróbować swoich sił na mającej aż 15 m wieży wspinaczkowej, która również posiada zróżnicowane stopnie trudności. Wspaniałą atrakcją jest także letni tor saneczkowy o długości 600 m. Ale to nie wszystko. Najmłodszych może ucieszyć, chociażby zabawa w kulach wodnych i na dmuchańcach. Starsi poszukiwacze wrażeń mogą też skorzystać m.in. ze strzelnicy painballa. Nie zwlekaj, odwiedź nas już dziś i przeżyj niezapomniane przygody, pełne emocji i niezwykłych przeżyć w Parku Aktywności Czarodziejska Góra! zaprasza Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Na terenie Parku znajduje się restauracja, a obok parku kawiarnia oraz kebab. Do dyspozycji gości jest także bezpłatny parking. Godziny otwarcia i szczegóły na stronie CK Jedlina-Zdrój oraz na facebooku „Czarodziejskiej Góry”. Park można też podejrzeć na kamerach – TUTAJ.

***

„Super Mario Bros”

Każde dziecko uwielbia oglądać bajki. „Super Mario Bros. Film”, „Mała syrenka” czy wkrótce „Najlepsze urodziny królika Karola” ? Na premierowe pełne przygód animacje zaprasza Multikino w Świdnicy. Świdnickie kino dla najmłodszych widzów w ramach konkursu przygotowało aż bilety na dowolne seanse. Po dwie wejściówki dostali: Agnieszka Szymańska, Agnieszka Gerus, Emilia Mendakiewicz, Aneta Reszka-Skroboń, Katarzyna Ławniczek Katarzyna Zawierta i Paulina Pękała.

Nagrodzone fotografie można zobaczyć poniżej:

 • Dzień Dziecka i …Latawce, dmuchawce, nos , fot. Łukasz Botor

 • Dzień Dziecka w górach, fot. Marzena Piestrak

 • Dzień Dziecka, fot. Hanna Mrowiec

 • Dzień dziecka spędzimy na placu zabaw bez ograniczeń, fot. Justyna Klimczak

 • Fantastyczny Dzień Dziecka Mateusza i Dominika, fot. Marzena Madalska-Jabłońska

 • My wraz z kolegami mojego syna Bartusia spędzamy Dzień Dziecka w Sali Zabaw, fot. Paulina Borodajko

 • Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy się do teatru, dzisiejszy koncert był idealnym zakończeniem dzisiejszego dnia, fot. Dagmara Wyłub

 • Bańkowy Dzień Dziecka, Zosia przybija 5. wszytskim czytelnikom, fot. Justyna Michalska-Skornóg

 • Dzień Dziecka w tym roku spędzaliśmy w Parku Dinozaurów w Krasiejowie, fot. Justyna Klepacz

 • Dzień Dziecka, fot. Agata Psiuk

 • Dzień Dziecka, fot. Piotr Pławecki

 • Dzień Dziecka Tymka na plaży w Borzygniewie, fot. Sandra Olczak

 • Lecimy w kulki w wesołym miasteczku, fot. Damian Konopski

 • Dzień dziecka spędzamy na słodko nawet obiad w tym dniu musi być przepełniony słodyczą. Czas spalić te słodkie kalorie, fot. Kamila Sasnal

 • Dzień Dziecka spędzamy w tym roku na sportowo, fot. Irina Łabacewicz

 • W tym roku Karolinka i Wojtuś Dzień Dziecka spędzili aktywnie (udział w czwartkowych biegach lekkoatletycznych), fot. Violetta Bialik

 • fot. Paulina Pękała

 • Bańkowy Dzień Dziecka, fot. Katarzyna Zawierta

 • Dzień Dziecka Lidiu i Szymona, fot. Katarzyna Ławniczek

 • Dzień Dziecka spędzamy na leniuchowaniu w ogrodzie, fot. Aneta Reszka-Skroboń

 • Dzień Dziecka, fot. Emilia Mendakiewicz

 • Lidka i Kuba w bajkowej krainie, fot. Agnieszka Szymańska
 • Tegoroczny Dzień Dziecka Magdalenki upływa na zabawach w księżniczki, fot. Agnieszka Gerus

Gratulujemy! Jednocześnie dziękujemy za wszystkie zgłoszenia konkursowe i zapraszamy do kolejnych konkursów, organizowanych na portalu Swidnica24.pl.

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znaleźć można TUTAJ.

/red./

Poprzedni artykułPoznali grupowych rywali podczas finału w Warszawie
Następny artykułLetnie godziny funkcjonowania pływalni