Strona główna Sport Piłka nożna Poznali grupowych rywali podczas finału w Warszawie

Poznali grupowych rywali podczas finału w Warszawie

0

Młodzi piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica występujący pod szyldem zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zostali w drugiej połowie maja najlepszą dolnośląską drużyną w kategorii wiekowej U-12 podczas XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – nieoficjalnych mistrzostw Polski dla najmłodszych zawodników. Biało-zieloni awansowali tym samym do finałowego turnieju w Warszawie i poznali swoich grupowych rywali…

Podczas finałów ogólnopolskich swoje umiejętności zaprezentuje po 16 najlepszych drużyn (mistrzów swoich województw) w kategoriach U-10 i U-12, zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica / Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy w fazie grupowej zmierzy się ze Szkołą Podstawową nr 5 w Białej Podlaskiej (województwo lubelskie), Szkołą Podstawową nr 5 w Szczecinku (województwo zachodniopomorskie) i Szkołą Podstawową nr 10 w Zielonej Górze (województwo lubuskie). Finały ogólnopolskie odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Warszawie.

Przypomnijmy, że drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy podczas finału dolnośląskiego w grupie wygrała najpierw 3:1 z zespołem z Czarnego Boru, a następnie zremisowała 2:2 z Polkowicami. W starciu przeciwko ekipie z Bielawy trzeba było szybko rozwiązać worek z golami i wygrać przekonująco. To się udało, bowiem piłkarze dowodzeni na turnieju przez trenera Mariusza Krupczaka pokonali Bielawę aż 9:0. W ćwierćfinale przyszedł czas na pojedynek ze Szkołą Podstawową z Nowej Rudy. Biało-zieloni pomyślnie przebrnęli tą przeszkodę, zwyciężając 3:0. W półfinale czekał już na nas niezwykle mocny SMS Junior Wrocław, o którego sile stanowili zawodnicy Śląska Wrocław i FC Academy Wrocław. Świdniczanie wygrali 1:0 i awansowali do wielkiego finału. Tam czekała na nas drużyna z Trzebnicy, którą również odprawiliśmy z kwitkiem, triumfując w wymiarze 1:0.

Piłkarze reprezentujący na co dzień barwy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, a występujący na Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zostali mistrzami Dolnego Śląska, są w najlepszej „16” drużyn w kraju i w połowie czerwca powalczą w Warszawie w wielkim, ogólnopolskim finale. To wspaniały sukces drużyny, klubu IgnerHome Polonia-Stal Świdnica i Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Dodajmy, że oprócz sukcesu całej drużyny, po nagrodę dla najlepszego golkipera całego turnieju sięgnął nasz bramkarz Feliks Dudek. Dolnośląskie finały w kategoriach U-8, U-10 i U-12 odbywały się w dniach 22-24 maja na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Skład SP 6 Świdnica: Feliks Dudek, Michał Głowacki, Hubert Głogiewicz, Bruno Stachyra, Maciej Politanski, Kacper Monica, Kacper Witaszczyk, Michał Magierowski, Leon Stachyra, Aleksander Stasiak.

/MDvR/

Poprzedni artykułPobiegli podczas ostatnich w tym sezonie Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych! [116 ZDJĘĆ]
Następny artykułJak spędziliście Dzień Dziecka? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]