Strona główna 0_Slider Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu „Rojst” także w Świdnicy. Start już za...

Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu „Rojst” także w Świdnicy. Start już za tydzień

0

Po raz drugi w Świdnicy pojawi się ekipa filmowa odpowiedzialna za pierwsze dwa sezony kryminalnego serialu „Rojst” z udziałem gwiazd polskiego kina. Zdjęcia ruszyły już we wrześniu, a część z nich powstanie m.in. przy ul. Okrężnej w Świdnicy. Studio filmowe wśród świdniczan szuka także statystów.

„Rojst”, reżyserowany przez Jana Holoubka, był jednym z najpopularniejszych seriali 2018 roku. „W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo.” – czytamy w opisie filweb.pl. 

Drugi sezon to powrót do miasteczka jednego z głównych bohaterów w czasie wielkiej powodzi z 1997 roku. I właśnie sceny związane z wielką wodą były kręcone w Świdnicy na osiedlu Zawiszów i przy ul. Okrężnej. Oba miejsca zamieniły się w pobojowisko po przejściu fali powodziowej.

Zdjęcia do trzeciej serii, która nosi roboczy tytuł „Rojst Millenium” były już kręcone m.in. w Częstochowie i na Górnym Śląsku. W Świdnicy plan filmowy rozłoży się 26 stycznia na skrzyżowaniu ul. Okrężnej i ul. Kliczkowskiej. Z informacji przekazanych przez MKMStudio w scenach będą brali udział statyści, którzy wcielą się w postaci pacjentów szpitala, personelu medycznego i  przechodniów. Poszukiwane są osoby w wieku od 16 do 70 lat. Szczegóły podaje MKMStudio. Sceny kręcone w Świdnicy mają przenosić do lat 60. XX wieku.

W serialu wystąpią m.in. Andrzej Seweryn, Magdalena Różczka, Tomasz Suchardt i Vanessa Aleksander. „Trzeci sezon będzie dostępny na platformie Netflix prawdopodobnie jeszcze  w tym roku.

/red./
Zdjęcia z 2020 roku:

Poprzedni artykułNa trasie Świdnica-Wrocław powstanie nowy przystanek kolejowy. Budowa pochłonie blisko 3 mln złotych
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń