Strona główna 0_Slider Na trasie Świdnica-Wrocław powstanie nowy przystanek kolejowy. Budowa pochłonie blisko 3 mln...

Na trasie Świdnica-Wrocław powstanie nowy przystanek kolejowy. Budowa pochłonie blisko 3 mln złotych

0

Półtora roku mają potrwać prace związane z zaprojektowaniem oraz budową nowego przystanku kolejowego, który powstanie w Strzelcach, na linii łączącej Świdnicę z Sobótką i Wrocławiem. Jeszcze w styczniu ma zostać zawarta umowa z firmą, której powierzona zostanie realizacja inwestycji.

Strzelce

Przystanek w Strzelcach ma powstać w ramach rządowego programu budowy i modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021- 2025, w którym uwzględniono również m.in. stworzenie przystanku Świdnica Zawiszów, którego budowa ruszyła już w lipcu ubiegłego roku. – Przystanek Strzelce Świdnickie zwiększy dostęp do kolei na linii Wrocław-Świdnica, w gminie Marcinowice. Zwiększy się oferta komunikacji kolejowej – wskazuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

W połowie grudnia ubiegłego roku ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie nowego przystanku. Z początkiem stycznia PKP PLK poinformowało, że zainteresowanie realizacją tych prac wyraziły trzy firmy. Wykonanie zadania ostatecznie zostanie powierzone spółce ETF Polska z Bielan Wrocławskich, z którą jeszcze w tym miesiącu PKP PLK planuje podpisać umowę.

Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie oraz budowa jednokrawędziowego peronu wraz z dojściem. Przewidziano oświetlenie LED. Na peronie będą wiaty oraz ławki. Ustawione zostaną tablice informacyjne. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. W ramach zadania jest budowa chodnika m.in. przez przyległy przejazd kolejowo-drogowy. Zapewni to dojście do peronu od strony Strzelec Świdnickich. Na przejeździe zostanie zwiększone zabezpieczenie – zostaną zamontowane rogatki – wylicza Siemieniec.

Jak informuje rzecznik kolejowej spółki, inwestycja ma pochłonąć 2,9 mln złotych. Przystanek ma zostać ukończony do połowy 2024 roku.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułBędą wybierać nowego radnego. Wybory uzupełniające już w niedzielę
Następny artykułZdjęcia do trzeciego sezonu serialu „Rojst” także w Świdnicy. Start już za tydzień