Strona główna 0_Slider Od lotu helikopterem po smartfony. 17 grudnia w Świdnicy charytatywny turniej piłkarski...

Od lotu helikopterem po smartfony. 17 grudnia w Świdnicy charytatywny turniej piłkarski z loterią i licytacjami

0

600 tysięcy złotych – tyle podczas dziewięciu edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej pozyskała świdnicka Fundacja Wspierania Sportu „Łączy nas football”. Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację 20 dzieci. – Podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji będziemy zbierać środki dla sześciorga dzieciaków. Mamy fenomenalne gadżety i liczymy, że znów uda się pomóc – mówi pomysłodawca turniejów i prezes fundacji Wiesław Żurek. Fundacja podaje listy przedmiotów do wylicytowania i wylosowania.

W sobotę 17 grudnia już o 10.00 na parkiet sali sportowej przy ul. Galla Anonima na osiedlu Zawiszów wybiegnie co najmniej 8 drużyn. – Zainteresowanie jest ogromne, grać chcą piłkarze z Gdańska, z Górnego Śląska, może będzie drużyna Canal+Sport – wylicza prezes, ale podkreśla, że najważniejsze będzie pozyskanie funduszy. – Oficjalne otwarcie zaplanowaliśmy na 12.00 -12.30 i wkrótce potem ruszają licytacje. Jest oczywiście zarejestrowana publiczna zbiórka. Przygotowaliśmy cegiełki po 15 zł, uprawniające do wejścia na turniej. Każda z nich będzie brała udział w losowaniu wspaniałych nagród.

Do wygrania w loterii: piekarnik do zabudowy firmy Electrolux,  smartfon, tablet, smartwatch, podwójna sofa (Meble Gawin), lot helikopterem, krzesła ogrodowe, lampy, żyrandole, świetliki oraz kilkanaście voucherów do znanych świdnickich restauracji, salonów kosmetycznych, salonów tatuażu, itp.

Do wylicytowania fundacja pozyskała: koszulkę FC Barcelona (wyjazdówka) Roberta Lewandowskiego z jego autografem, koszulkę S.C. Napoli Piotra Zielińskiego z jego autografem, koszulkę Juventusu Turyn Arkadiusza Milika z jego autografem, koszulkę reprezentacji Polski siatkarzy Leona z autografami całego zespołu aktualnych wicemistrzów świata, koszulkę Górnika Zabrze Lukasa Podolskiego z jego autografem, koszulkę Raków Częstochowa Ivi Lopeza (najlepszego piłkarza polskiej Ekstraklasy sezonu 2021/2022) z jego autografem, oprawioną koszulkę Reprezentacji Polski Arkadiusza Milika z jego autografem, oprawioną koszulkę Lecha Poznań z autografami wszystkich zawodników aktualnych Mistrzów Polski, rękawice MMA Szymona Kołeckiego (mistrza i wicemistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów) z jego autografem, oprawioną koszulkę polskiej młodziutkiej piosenkarki Sary James oraz amerykańskiego producenta telewizyjnego Simona Cowella z ich autografami oraz kilka innych, równie atrakcyjnych gadżetów.

W akcję aktywnie włączają się rodzice dzieci, dla których organizowany jest charytatywny turniej. Bedzie można kupić ciepły posiłek, kawę, herbatę, a także świąteczne ozdoby. Akcja potrwa do godziny 16.00, a pomoc w liczeniu datków zadeklarowali świdniccy harcerze.

Pozyskane pieniądze zostaną podzielone na sześć równych części i pomogą w leczeniu oraz rehabilitacji Mai Tyczyno, Leny Łebkowskiej, Emilii Pawlak, Pauliny Fili, Ksawerego Zbroszczyka i Gracjana Kamienieckiego.

/red./

Poprzedni artykułWyjazdowa porażka, a w planie już domowy, mikołajkowy mecz w Świdnicy
Następny artykułNowa firma zajmie się przebudową al. Niepodległości. Znany jest termin zakończenia prac