Strona główna Sport Inne Wyjazdowa porażka, a w planie już domowy, mikołajkowy mecz w Świdnicy

Wyjazdowa porażka, a w planie już domowy, mikołajkowy mecz w Świdnicy

0

Nie udało się koszykarzom Domino Polonii Świdnica zanotować trzeciego zwycięstwa z rzędu na parkietach III ligi. Po ostatnich triumfach nad zespołami z Lubania i Wschowy, przyszedł czas na wyjazdową przegraną z ekipą Chrobrego XXI Kłodzko, która wskoczyła na pierwszej miejsce w tabeli rozgrywek.

Spotkanie ze znacznie wyżej notowanym rywalem był bardzo zacięte, a losy rywalizacji ważyły się do ostatniej kwarty meczu. Po pierwszej odsłonie był remis 22:22, ale w drugiej nieco lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 24:17 i do przerwy schodząc z siedmiopunktową przewagą. Po zmianie stron podopieczni trenera Pawła Domaradzkiego cały czas walczyli, wierząc w odwrócenie karty. Trzecia kwarta znów była bardzo zacięta, a wynik w niej oscylował wokół remisu. Finalnie było 21:21 i przed ostatnią ćwiartką cały czas różnicą 7 „oczek” prowadzili kłodzczanie. Ostatnia partia padła łupem przeciwników, którzy ostatecznie triumfowali na własnym parkiecie 89:77. Po jedenastej kolejce meczów biało-zieloni z dorobkiem 4 wygranych i 7 porażek plasują się na 6. pozycji w tabeli III ligi koszykówki mężczyzn.

Już w najbliższą niedzielę, 18 grudnia świdniczanie zapraszają na mecz z obecnym wiceliderem – Klubem Sportowym Basket Legnica, który ma jednak rozegrany jeden bój mniej aniżeli Chrobry XXI Kłodzko. – Odwiedzi nas Święty Mikołaj z prezentami dla najmłodszych, odbędą się także konkursy i zabawy z nagrodami. Na naszym profilu facebooko’owym (od red. Domino Polonia Świdnica) ogłosiliśmy konkurs z super nagrodami za wytypowanie sumy punktów, jakie obie drużyny zdobędą w tym spotkaniu. Ozdobą meczu będą występy młodych tancerek z zespołu KIDS DANCE. W trakcie trwania całego pojedynku będą miały miejsce też animacje dla najmłodszych – malowanie twarzy, brokatowe tatuaże oraz zabawy ruchowe, czyli fantastyczne atrakcje sportowe w świątecznym klimacie – zapowiadają przedstawiciele Domino Polonii Świdnica.

Chrobry XXI Kłodzko – Domino Polonia Świdnica 89:77 (22:22, 24:17, 21:21, 22:17)

Skład: Sieńko (18), Kosmala (14), Słobodzian (13), Ozga (11), Hałdaś (8), Soboń (7), Liuras (3), Poradzisz (3), Cisek.

11. kolejka III ligi koszykarzy:
SKM Zastal Zielona Góra – PGE Turów Zgorzelec 91:70
Lubań Towers – Exact Systems Śląsk Wrocław 47:53
WSTK Wschowa – MKS Sokół Basket Żary 98:109
Chrobry XXI Kłodzko – Domino Polonia Świdnica 89:77
UKS Gimbasket Wrocław – KS Basket Legnica (21.12)

Poprzedni artykułŚwidnica w zimowej szacie. Jaka prognoza na najbliższe dni? [FOTO]
Następny artykułOd lotu helikopterem po smartfony. 17 grudnia w Świdnicy charytatywny turniej piłkarski z loterią i licytacjami