Strona główna 0_Slider Nie bądź obojętny na osoby bezdomne i niezaradne! Świdnicki MOPS podaje listę...

Nie bądź obojętny na osoby bezdomne i niezaradne! Świdnicki MOPS podaje listę miejsc schronienia i jadłodajni

0

– W Świdnicy trwają przygotowania do nadchodzącej zimy. Mimo ładnej pogody przed nami zimniejsze miesiące. Większość z nas jest do nich odpowiednio przygotowana, ale są też takie osoby, które ze względu na wiek, choroby, niepełnosprawność, niesamodzielność, biedę oraz inne sytuacje losowe, mogą nie poradzić sobie ze skutkami niskich temperatur. Pamiętajmy o tych osobach – apeluje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Zdjęcie archiwalne

Informacje o osobach, których zły stan zdrowia, niepełnosprawność czy zła sytuacja życiowa nie pozwalają na samodzielne zabezpieczenie potrzeb można przekazać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Franciszkańskiej 7, także telefonicznie: 74/852-13-27, wew. 16.

Informacje o osobach bezdomnych, przebywających na terenie ogródków działkowych, w zniszczonych budynkach bez ogrzewania, na klatkach schodowych, można przekazywać, również anonimowo, całą dobę do Straży Miejskiej z siedzibą przy ul. Dworcowej 2-4-6-8, tel. 986, 74/851-28-88.

– Prosimy również o reagowanie także wtedy, gdy osoby zagrożone niskimi temperaturami są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających – apeluje MOPS. Ośrodek przygotował plakat z ważnymi adresami i telefonami:

Poprzedni artykułJak dobrze wydać pieniądze na Black Friday?
Następny artykułMożna się już zgłaszać po skarbony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy