Strona główna 0_Slider 12 tematów, 12 zdjęć, 12 godzin. Fotomaratończycy na mecie

12 tematów, 12 zdjęć, 12 godzin. Fotomaratończycy na mecie [FOTO]

0

Ogłoszeniem wyników zmagań w 31. Fotomaratonie Świdnickim zakończyło się trzydniowe święto fotografii w Świdnicy. Uczestnicy maratonu przez dwanaście godzin szukali najlepszych ujęć, realizując zadania przygotowane przez organizatorów. Liczyła się kreatywność, indywidualny sposób patrzenia na otaczający świat, a także wytrwanie do końca fotograficznego maratonu.

Na starcie 31. Fotomaratonu Świdnickiego stanęło 34 miłośników fotografii. Do mety dotarło ostatecznie 33. Zadaniem uczestników było zrealizowanie 12 zadanych tematów fotograficznych w ciągu 12 godzin, otrzymując kolejne dwa hasła co dwie godziny. Śmiałkowie musieli zmierzyć się z następującymi tematami: 1. autoportret w oknie, 2. jubileusz, 3. to mi się nie podoba, 4. klamka, 5. samotność, 6. kontrast, 7. dookoła Rynku, 8. …w Galerii Fotografii, 9. za kulisami, 10. czarno-białe, 11. pod światło, 12. nieskończoność. Przygotowane przez uczestników zestawy fotografii oceniało jury w składzie Piotr Dębiński, Jarosław Łukaszewicz i Andrzej Protasiuk.

Jury postanowiło przyznać I nagrodę w wysokości 3000 zł Kacprowi Bortkiewiczowi, II nagrodę w wysokości 1500 zł otrzymał Łukasz Kędzior Łukaszowi Kędziorowi, III nagrodę w wysokości 500 zł przyznano Karolinie Szmajduch, zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji imprezy. – Prace są coraz lepsze. Uczestnicy, którzy obserwowali to, co działo się w poprzednich latach, wyciągnęli pewne wnioski. Zestawy są na wyższym poziomie i są bardziej przemyślane. Mimo tego, że jest to zabawa, to powoduje ona, że – wzorując się na nagrodzonych – doświadczenie zdobywają również Ci, którzy dopiero od niedawna zaczęli fotografować – komentuje Andrzej Protasiuk.

Prace uczestników:

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułBezdomni śpiący przy myjni, libacje w centrum, denat w mieszkaniu. Interwencje straży miejskiej
Następny artykuł83. rocznica agresji ZSRR na Polskę. Uczczono pamięć obrońców ojczyzny, nawiązano do napaści Rosji na Ukrainę [FOTO/VIDEO]