Strona główna 0_Slider Bezdomni śpiący przy myjni, libacje w centrum, denat w mieszkaniu. Interwencje straży...

Bezdomni śpiący przy myjni, libacje w centrum, denat w mieszkaniu. Interwencje straży miejskiej

0

Od 9 do 15 września 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 173 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

9 września 2022 roku o godz. 14.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszej kobiety przebywającej na przystanku komunikacji miejskiej w rejonie Placu Św.Małgorzaty. Kobieta nie widziała gdzie mieszka ani też jak się nazywa. Skierowani na miejsce strażnicy rozpoznali starsza panią, gdyż nie była to pierwsza taka sytuacja. Kobietę przewieziono do miejsca zamieszkania i przekazano rodzinie prosząc o wzmożony nadzór nad chora osobą.

10 września 2022 roku o godz. 11.11 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który upadł przed budynkiem sądu w rejonie ulicy Łukowej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Poszkodowanym był bezdomny Janusz C. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec” w związku z podejrzeniem poważnego urazu głowy. Przypominamy, iż w takich sytuacjach zgłoszenie należy dokonać w pierwszej kolejności do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

10 września 2022 roku o godz. 18.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania wódki przez dwóch mężczyzn w rejonie skweru przy ulicy Siostrzanej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ukarali obu miłośników mocnych trunków i wyjaśnili im, iż nie było to właściwe miejsce do degustacji alkoholu.

11 września 2022 roku o godz. 9.28 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika stacji paliw przy ulicy Esperantystów dotyczące dwóch nietrzeźwych mężczyzn, śpiących przy myjni samochodowej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam doskonale znane osoby bezdomne, które zanieczyściły przyległy teren, używały słów wulgarnych a swym zachowaniem dopuściły się nieobyczajnego wybryku. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

11 września 2022 roku o godz. 18.40 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol w Zaułku Kupieckim. Skierowany patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna początkowo odmówił podania swoich danych personalnych. Ostatecznie interwencję zakończono ukaraniem miłośnika trunków dwoma mandatami – za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz za odmowę podania danych personalnych.

13 września 2022 roku o godz. 20.30 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Westerplatte, który od dłuższego czasu nie widział swojego sąsiada a obecnie z mieszkania wydobywa się nieprzyjemny zapach. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Przy współudziale Policji i straży pożarnej dokonano kontroli mieszkania. Niestety w lokalu znaleziono zwłoki lokatora. Dalsze czynności przejęła Policja.

15 września 2022 roku o godz. 7.51 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety leżącej na skwerze przy ulicy Szpitalnej. Niestety zgłaszający nie próbował ustalić przyczyny tej sytuacji. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że osoba ta prawdopodobnie złamała nogę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowaną do szpitala. Przypominamy, iż w takich sytuacjach zgłoszenie należy dokonać w pierwszej kolejności do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykuł78. rocznica wyzwolenia Flandrii. Delegacja z gminy Świdnica oddała hołd żołnierzom [FOTO]
Następny artykuł12 tematów, 12 zdjęć, 12 godzin. Fotomaratończycy na mecie [FOTO]