Strona główna 0_Slider Wieczór Flamenco z hiszpańsko-polskim trio już w niedzielę

Wieczór Flamenco z hiszpańsko-polskim trio już w niedzielę [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

W ostatnią niedzielę wakacji gorące rytmy andaluzyjskie wykona hiszpańsko-polskie trio. Po raz pierwszy na scenie Wieczorów Flamenco zaprezentuje się warszawska tancerka Magdalena Siwecka, zaśpiewa wokalista flamenco z Sewilli Borja Soto, a na gitarze zagra wrocławski muzyk Damian Kowaliński. Koncert zaplanowano 28 sierpnia o godz. 17.30 w Sali Witrażowej we Wrocławiu. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na to muzyczno-taneczne wydarzenie. Kto je otrzymał?

Magdalena Siwecka

Magdalena Siwecka karierę taneczną rozpoczynała jako dziecko od tańca klasycznego, nowoczesnego oraz ludowego. Absolwentka Olsztyńskiego Teatru Tańca i Zespołu Tańca Nowoczesnego „Contra” (Mistrzostwo Polski w tańcu nowoczesnym). Uczennica wybitnych tancerzy i choreografów – Piotra Galińskiego i Jacka Łumińskiego. Kształciła się w Polsce i w Hiszpanii u tak znakomitych tancerzy i pedagogów jak Choni Pérez García, Isabel Bayón, Adella Campallo, Yasaray Rodriguez czy Manuel Betanzos. Założycielka, solistka i choreograf Café Cortao Compañía Flamenca – polskiego zespołu tańczącego flamenco. Inicjatorka i główna tancerka polskiego projektu z udziałem muzyków z zagranicy Proyecto Flamenco. Corazón y alma. Występowała między innymi w Teatrze Wielkim na zaproszenie Sinfonii Varsovii podczas festiwalu Festiwal Szalone Dni Muzyki 2013 – muzyka francuska i hiszpańska. Pasjonatka popularyzacji flamenco wśród wszystkich grup wiekowych, pracuje także z osobami niepełnosprawnymi.

Borja Soto_fot. Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach

Borja Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzący z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Niedokończony dom/ pieśni europejskie w ramach cyklu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Ethno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury – inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Dyrektor artystyczny cyklu koncertowego Wieczory Flamenco. Lider międzynarodowego zespołu Los Duendes.

Damian Kowaliński

Damian Kowaliński jest pierwszym polskim gitarzystą flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli, gdzie pobierał lekcje u mistrzów tego gatunku. Obecnie mieszka w Polsce i regularnie koncertuje w kraju i za granicą z najwybitniejszymi artystami. Regularnie zaprasza muzyków i tancerzy z Hiszpanii, przybliżając polskiej publiczności sztukę flamenco w jej autentycznej formie. Damian Kowaliński to przede wszystkim czynny muzyk, ale również kompozytor i nauczyciel gitary flamenco.

Wieczór Flamenco: Siwecka, Soto, Kowaliński
28.08.2022 | 17:30
Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Bilety: normalne 55 PLN, ulgowe 44 PLN dostępne na kupbilecik.pl
Link do wydarzenia: TUTAJ

Organizatorzy: KA-International Art Management, Fandango Polska, Sala Witrażowa

Kto wygrał zaproszenie na koncert we Wrocławiu?
Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa podwójne zaproszenia na Wieczór Flamenco we Wrocławiu. By wziąć udział w konkursie należało w swoim zgłoszeniu napisać – Dlaczego chciałbyś/chciałabyś wybrać się na Wieczór Flamenco? Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe. Po jednym podwójnym zaproszeniu otrzymali – Małgorzata Szymczyk oraz Hieronim Kinast. Gratulujemy!

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/oprac. red./
/komunikat, materiały – organizatora/

Poprzedni artykułKorzystasz z ulgi za przydomowy kompostownik? Będą kontrole
Następny artykułInicjatorka świdnickiego programu in-vitro apeluje w sprawie podręcznika „Historia i teraźniejszość”