Strona główna 0_Slider Pogryzione dziecko, sen w pełnym słońcu i impreza przy szkole. Interwencje świdnickiej...

Pogryzione dziecko, sen w pełnym słońcu i impreza przy szkole. Interwencje świdnickiej straży miejskiej

0

Od 17 do 23 czerwca 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 175 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

17.06.2022r. godz.12.50 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety dotyczące psa, który ugryzł w nogę jej córkę na pl. św. Małgorzaty. Właścicielka psa za sprawowanie niewłaściwego nadzoru została ukarana przez strażników mandatem karnym, a o zajściu powiadomiono Powiatowy Inspektorat Weterynarii.

19.06.2022r. godz.0.30 – do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca ul. Kozara-Słobódzkiego, któremu spoczynek nocny zakłóciły odgłosy głośnej imprezy na trenie byłej szkoły. Skierowani na miejsce strażnicy zaprowadzili spokój, a jedna z hałasujących osób została ukarana mandatem karnym.

22.06.2022r. godz.13.11 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca spacerującego w Parku Młodzieżowym dotyczące leżącego na ławce w pełnym słońcu mężczyźnie. Niezwłocznie zadysponowany patrol stwierdził, że panu nic nie dolega. Mężczyzna zmęczony panującym upałem chciał chwilę odpocząć. Skończyło się tylko na strachu, a mężczyzna został pouczony.

22.06.2022r. godz.15.27 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z ogródków na świdnickim Rynku awanturuje się nietrzeźwy mężczyzna. Na miejscu strażnicy stwierdzili, że  człowiek ten jest agresywny. Zanieczyścił miejsce i używał słów wulgarnych. Bohater zajścia noc spędził w areszcie, a następnego dnia na dzień dobry otrzymał mandat 500 zł.

22.06.2022r. godz.21.17 – operator monitoringu wizyjnego zauważył, jak na ternie centrum przesiadkowego przy ul. Kolejowej kobieta i mężczyzna piją alkohol. W trakcie interwencji podjętej przez strażników osoby te nie podporządkowały się wydanym poleceniom, a dalszy przebieg zdarzenia zakończył się znieważeniem i czynną napaścią na funkcjonariuszy. Sprawcy zostali ujęci. W stosunku do zatrzymanych czynności prowadzi policja.

/Źródło Straż Miejska w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułAustria liderem w Pucharze Narodów, Polska na trzecim miejscu
Następny artykułPomarańczowy alert dla powiatu świdnickiego. Upał nie osłabnie