Strona główna Sport Jeździectwo Austria liderem w Pucharze Narodów, Polska na trzecim miejscu

Austria liderem w Pucharze Narodów, Polska na trzecim miejscu

0

Austriacy uzyskali najlepszy wynik w rozegranej w piątek próbie ujeżdżenia, pierwszej części jeździeckiego triatlonu w konkursie o Puchar Narodów w WKKW rozgrywanym podczas zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials.

Austrię reprezentują: Robert Mandl na Sacré-Cœur, który w klasyfikacji indywidualnej zajmuje drugą lokatę, Dr. Harald Ambros na Lexikon 2 – trzeci indywidualnie, Lea Siegl na van Helsing P oraz Katrin Khoddam-Hazrati na Oklahomie 2. Drugą pozycję zajmują Holendrzy, a trzecią Polacy. W konkursie rywalizuje sześć ekip.

W klasyfikacji indywidualnej konkursu i tym samym Mistrzostw Polski kategorii seniorów prowadzi Mateusz Kiempa na klaczy Libertina. Warto dodać, że zawodnik zaprezentował w piątek bardzo dobrą formę także na koniu Lassban Radovix, na którym plasuje się na miejscu czwartym w konkursie pucharowym. – Jechało mi się wyśmienicie, oba konie bardzo dobrze ze mną współpracowały, są to bardzo dobre konie ujeżdżeniowo, więc trochę oczekiwałem dobrych wyników, tym bardziej jestem zadowolony, że się udało – podsumował swoje występy Mateusz Kiempa. W walce o medale miejsce drugie przed crossem należy do Jana Kamińskiego na koniu Jard, a trzecie do Wiktorii Knap na wałachu Quintus 134.

Zakończyły się także próby ujeżdżenia w trzech krótkich i w dwóch gwiazdkach. W „trójce” prowadzi Belgijka Lara De Liedekerke-Meier na klaczy Freya des Concessions, przed Polakiem Pawłem Warszawskim na klaczy Lucinda Ex Ani 4. W dwóch długich gwiazdkach pozycję liderek objęły reprezentantki Holandii: Merel Blom na Inamorata i Jillian Giessen na Newmarket Ritz. W „krótkiej dwójce” prowadzi para ze Szwecji Louise Romeike i Extravagance.

Piątkowe zmagania w crossie i próbie skokowej wyłoniły pierwszych zwycięzców zawodów. Konkurs w kategorii kuców zdominowały amazonki. Po bezbłędnym przejeździe parkuru i crossu konkurencję wygrała Szwedka Moa Elofsson na klaczy Waterloo. Pozostałe miejsca na podium zajęły reprezentantki Niemiec: Sina Brügger na Next Generation oraz Pita Schmid na Sietlands Catrina. W klasie Intro zwyciężył Czech Miloslav Příhoda Jr na koniu Lucky Boy-S, przed amazonkami z Niemiec: Nadine Marzahl na Bugsy Malone 6 i Lisą Jöhnk na Quentino Red.

W sobotę kolejne zmagania w próbach terenowych, w tym w konkursie o Puchar Narodów i Mistrzostwach Polski.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=15#CCIJ2S

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/

Poprzedni artykułRuszają zapisy na Żarowskie Biegi Strefowe!
Następny artykułPogryzione dziecko, sen w pełnym słońcu i impreza przy szkole. Interwencje świdnickiej straży miejskiej