Strona główna 0_Slider Powstaną nowe miejsca parkingowe na Osiedlu Młodych? Spółdzielnia czeka na opinie mieszkańców

Powstaną nowe miejsca parkingowe na Osiedlu Młodych? Spółdzielnia czeka na opinie mieszkańców

0

Na terenach zielonych na placu Józefa Piłsudskiego oraz między ulicami Jarosława Dąbrowskiego a Ludwika Waryńskiego rozważana jest budowa nowych parkingów. Ma to być odpowiedź na problem braku miejsc postojowych na Osiedlu Młodych. Spółdzielnia Mieszkaniowa przygotowała ankiety, za pośrednictwem których mieszkańcy mogą zabrać głos w sprawie zaproponowanych lokalizacji.

Na występujący od lat deficyt miejsc parkingowych na terenie miasta, w tym na największym świdnickim osiedlu, regularnie zwracają uwagę mieszkańcy oraz radni, usiłujący nakłonić władze Świdnicy do podjęcia działań. – Problemy z parkowaniem na Osiedlu Młodych są nam bardzo dobrze znane. Z roku na rok tworzymy nowe miejsca parkingowe. W 2021 roku udało się zakończyć budowę parkingu u zbiegu ulic K. Marcinkowskiego i kard. S. Wyszyńskiego. Niestety, ale dostępność gruntów gminnych, które można przeznaczyć na budowę parkingów jest mocno ograniczona. Większość terenów możliwych do zagospodarowania na cele parkingowe zostało już wykorzystanych – wskazywała wcześniej prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Zaznaczała przy tym, że tereny, które mogłyby zostać przeznaczone na cele parkingowe należą do m.in. Spółdzielni Mieszkaniowej. – Wstępne rozmowy w sprawie trudnej sytuacji parkingowej na Osiedlu Młodych z władzami spółdzielni już się odbyły. Będziemy się starali wypracować model współpracy i w przyszłości wspólnie realizować inwestycje, nie tylko parkingowe. Mamy nadzieję, że uda się dojść do porozumienia i w przyszłości liczba miejsc do parkowania na tym największym świdnickim osiedlu mieszkaniowym się zwiększy – podkreślała prezydent Świdnicy.

Na początku kwietnia tego roku poinformowano o przebiegu rozmów między spółdzielnią a miastem, a także o poczynionych ustaleniach. – Obie strony przedstawiły propozycje realizacji parkingów i zadeklarowały chęć współpracy. (…) Gmina Miasto Świdnica oznajmiła, że w pierwszej kolejności będzie realizować zadania, dla których ma gotowe dokumentacje techniczne tj. zatokę i parking przy ul. Karola Marcinkowskiego. Spółdzielnia Mieszkaniowa wyraziła chęć realizacji parkingów przy pl. Piłsudskiego i ul. Waryńskiego. Na budowę tych parkingów jednak muszą się zgodzić mieszkańcy spółdzielni, dlatego też w pierwszej kolejności zostanie rozesłana ankieta. Od wyników tej ankiety zależeć będzie czy rozpoczną się prace projektowe – wskazywała Moskal-Słaniewska.

W ubiegłym tygodniu Spółdzielnia Mieszkaniowa zwróciła się do mieszkańców z prośbą o zabranie głosu w sprawie lokalizacji nowych miejsc parkingowych, zachęcając do wypełniania zapowiadanych ankiet. – W związku z planami zmiany organizacji parkowania samochodów na terenie Osiedla Młodych Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej proponuje budowę dwóch placów parkingowych na obecnym terenie zielonym zlokalizowanym w Świdnicy przy Placu Piłsudskiego, oraz ul. Dąbrowskiego 17-23 (od strony ul. Waryńskiego) – przekazano w komunikacie spółdzielni.

Ankiety, które dostępne są do pobrania na stronie internetowej spółdzielni, można składać do 15 czerwca 2022 roku w biurze obsługi Spółdzielni Mieszkaniowej. – Głos wszystkich członków jest bardzo ważny. (…) Tylko ankiety zawierające prawidłowo uzupełnione dane będą brane pod uwagę. Brak przesłania w/w ankiety uniemożliwia wnoszenie sprzeciwu wobec działań podjętych przez Zarząd i RN SM Świdnica – dodano. Zaproponowane lokalizacje przedstawiono na szkicach dołączonych do ankiet:

Michał Nadolski
[email protected]

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKołdry, poduszki i inne akcesoria dla dziecka – jak je wybrać?
Następny artykułJakie zastosowanie mają badania PT?