Strona główna Artykuł sponsorowany Kołdry, poduszki i inne akcesoria dla dziecka – jak je wybrać?

Kołdry, poduszki i inne akcesoria dla dziecka – jak je wybrać?

0
Pojawienie się dziecka w rodzinie to ogromne wydarzenie, które wywraca świat rodziców do góry nogami. Chcemy jak najlepiej przygotować dom dla naszego nowego domownika, jesteśmy zasypywani cennymi radami od bliskich, czytamy mnóstwo poradników, a nawet prosimy położne o pomoc i doradztwo. Od natłoku informacji znowu mamy mętlik w głowie, a wybór kołdry, materaca, łóżeczka czy każdej innej rzeczy dla dziecka nadal przed nami. Pomóżmy więc trochę przy wyposażeniu dziecięcego łóżeczka.

Materac dla dziecka

Materac jest najważniejszą częścią dziecięcego łóżeczka i również dziecięcego świata na samym początku, bo tam właśnie maluch będzie na początku spędzał najwięcej czasu. Sen jest niesamowicie istotny dla rozwoju dziecka, dlatego materac w jego łóżeczku musi być idealnie dostosowany do jego potrzeb. Podczas wyboru materaca warto zajrzeć na: https://sleepinghouse.pl/content/16-materac-dla-dziecka-czym-sie-kierowac-przy-wyborze-materac-dzieciecy. Artykuł w bardzo przystępny sposób przedstawia, jaki powinien być materac i dlaczego jest to tak ważne. Jeżeli już wiemy, jakie materace chcemy kupić naszej pociesze, idealne będą materace w Legnicy, gdzie znajdziemy produty renomowanej marki Hilding Anders.

Kołdra i poduszka dla malucha

Mamy wybrany materac, ale to niestety nie koniec trudnych decyzji i wyposażania łóżeczka. Teraz trzeba wybrać idealną kołdrę i poduszkę, aby nasze dziecko dobrze i zdrowo spało. Na samym początku mamy małe ułatwienie, ponieważ dziecko potrzebuje poduszki dopiero, gdy skończy 2 latka. Skupmy się więc najpierw na kołdrze, musi mieć ona odpowiedni rozmiar i wypełnienie. Rozmiar dopasowujemy do wzrostu dziecka. Najczęściej dla noworodka polecana jest kołdra w rozmiarze 56×75 cm, którą powinniśmy wymieniać tak, aby rosła ona razem z naszym dzieckiem, aż do standardowej kołdry dla dorosłych w wieku ok. 10 lat. 

Wypełnienie musi być wykonane z wysokiej jakości produktów, aby zapobiec gromadzeniu się wilgoci w kołdrze i zapewnić optymalny obieg powietrza. Na rynku mamy do wyboru kołdry z wypełnieniem naturalnym i syntetycznym. Wypełnienie naturalne może być wykonane z puchu lub pierza kaczego czy gęsiego, lub wełny. Wszystkie one mają świetne właściwości termoizolacyjne i dobrze absorbują wilgoć, jednak mogą być niezbyt dobrym pomysłem dla dzieci wrażliwych na alergeny. Najlepiej wybrać kołdrę, która oprócz właściwości grzewczych i absorbcji wilgoci, jest również antybakteryjna i antyalergiczna.

Jeżeli nasze dziecko 2. urodziny ma już za sobą, najwyższy czas wymienić mu kołdrę na większą i dobrać poduszkę. Poduszkę musimy dopasować przede wszystkim do wielkości łóżeczka i najczęstszej pozycji naszego malucha we śnie. Na rynku dostępne są poduszki w rozmiarze 50×50 i 40×60 cm, które idealnie sprawdzą się i dla maluchów oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Tak jak przy wyborze wypełnienia kołdry, w przypadku poduszki również najbezpieczniejszym wyborem będzie wypełnienie syntetyczne, które ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, co uniemożliwi namnażanie się mikroorganizmów mogących powodować alergie i uczulenia. Po więcej informacji warto zajrzeć na: https://sleepinghouse.pl/artykul/poduszki-i-kodry-dla-dzieci—jakie-modele-bd-odpowiednie.

Jak już wyposażyliśmy łóżeczko dziecka, sprawdźmy, czy nasze łóżko zapewnia nam komfort i czy budzimy się wypoczęci. Przecież my też musimy dobrze spać, żeby cieszyć się urokami rodzicielstwa.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJakie efekty daje odżywka do brwi
Następny artykułPowstaną nowe miejsca parkingowe na Osiedlu Młodych? Spółdzielnia czeka na opinie mieszkańców