Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zasilane są dmuchane zjeżdżalnie?

Jak zasilane są dmuchane zjeżdżalnie?

0
Dmuchane zjeżdżalnie to jedna z najpopularniejszych letnich rozrywek dla dzieci i dorosłych. Często możemy je spotkać w pobliżu akwenów wodnych oraz w kurortach. Są również doskonałym rozwiązaniem, gdy planujemy zasilić organizowaną przez nas imprezę o dodatkowe atrakcje. Wówczas powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając interesujący nas moduł.

Co warto wiedzieć o zjeżdżalniach dmuchanych dla dzieci?
Dmuchane zjeżdżalnie to jedna z tych atrakcji, które muszą zapewniać pełne bezpieczeństwo. Właśnie dlatego pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy sprawdzić, są atesty oraz certyfikaty, które dopuszczają konstrukcję do użytkowania. Wszelkiego rodzaju atesty mają swoją datę ważności, którą należy sprawdzić przed sporządzeniem umowy. Jeśli nie chcemy mieć problemów i narażać najmłodszych na utratę zdrowia, musimy zwracać uwagę na wszystkie szczegóły związane ze stanem technicznym atrakcji.

Innym aspektem jest to, czy chcemy  naszą zjeżdżalnię umieścić na świeżym powietrzu, czy też w zamkniętym pomieszczeniu. W tej kwestii powinniśmy zastanowić się nad rozmiarem, ponieważ nie każda zjeżdżalnia da sobie radę pod dachem. Dobrą wiadomością dla organizatorów różnego rodzaju imprez, szczególnie plenerowych, jest to, że konstrukcje można wypożyczyć długoterminowo w ramach dzierżawy, a nie tylko na pojedynczy event.

Jakie zasilanie wykorzystuje się, obsługując dmuchane zjeżdżalnie?
Najczęściej dmuchane zjeżdżalnie zasilane są prądem elektrycznym, dlatego dmuchawy powinny być podłączone do gniazda minimum 230 V. Wykorzystują one bardzo dużo energii, ponieważ działają w sposób ciągły, przez cały czas pompując powietrze do dmuchanej konstrukcji. Bardzo istotnym elementem jest również oczyszczenie powierzchni ze szkła i kamieni, które mogłyby uszkodzić strukturę materiału i sprawić, że powietrze będzie wydostawało się z atrakcji. Dmuchawy zużywają od 550 do 1500 , przez co wymagają ciągłego dostępu do źródła energii elektrycznej.

O co musi dbać obsługa dmuchanych zjeżdżalni?
W większości przypadków dmuchane zjeżdżalnie przeznaczone na wynajem, udostępniane są klientom jedynie z profesjonalnie przeszkoloną obsługą. Oczywiste jest, że wiąże się to z wyższą ceną, jednak musimy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo osób, które będą korzystały z atrakcji. Jest to istotne również w momencie rozkładania i składania konstrukcji, ponieważ specjalista zrobi to zdecydowanie szybciej i sprawniej. W momencie, gdy zdecydujemy się na wynajęcie dmuchanego parku rozrywki z obsługą, zdejmujemy z siebie ciężar odpowiedzialności za inne osoby.

Warunkiem bezpiecznego korzystania z dmuchanych zjeżdżalni jest ich poprawna instalacja. Dodatkowo musimy zadbać o sprawne i działające zasilanie, które wytrzyma cały event. Profesjonalna obsługa zadba również o to, aby nasi goście korzystali z atrakcji zgodnie z ich przeznaczeniem, co zminimalizuje ryzyko wypadków i uszkodzeń. Do największych czynników ryzyka należy przekroczenie dopuszczalnej wagi oraz ilości osób, które mogą jednocześnie korzystać z dmuchanych rozrywek.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNowy projekt czołowych muzyków. Warp Travelers zagra w Świdnicy [KONKURS]
Następny artykuł„Każdy inny, wszyscy równi”. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną [FOTO]