Strona główna Konkursy Nowy projekt czołowych muzyków. Warp Travelers zagra w Świdnicy

Nowy projekt czołowych muzyków. Warp Travelers zagra w Świdnicy [KONKURS]

0

Znany jazzman, wirtuoz wibrafonu i wykładowca – Bernard Maseli oraz DJ Eprom – czołowy DJ, raper i producent współpracujący m.in. z Fisz Emade, Taco Hemingway czy Krzysztofem Zalewski – we wspólnym, nowym projekcie muzycznym. Pod nazwą Warp Travelers artyści w ramach premierowej trasy koncertowej 13 maja zagrają w Świdnicy. Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na to niecodzienne muzyczne wydarzenie.

Bernard Maseli i DJ Eprom zapraszają na premierową trasę nowego projektu muzycznego pod nazwą Warp Travelers. Artyści, znani ze swobodnego poruszania się po szerokim spektrum stylistycznym, zaprezentują w pełni autorski program. Będzie on obejmował swym zasięgiem brzmienia zarówno elektroniczne, jak i akustyczne. Zapowiada się prawdziwa muzyczno-kosmiczna podróż.

DJ Eprom – czołowy DJ, raper, producent i realizator dźwięku współpracujący m.in. z Fisz Emade, Taco Hemingway, Shy Albatross, Natalia Przybysz, GrubSon Krzysztof Zalewski, Robert Cichy i inni. Twórca zespołów Modulators i Sztigar Bonko.Czterokrotny zdobywca nagrody Fryderyka oraz mistrz świata w finałach IDA w kategoriach Show, Technical i Show Class, a także mistrz konkursów DJShop Workshop Battle i Screcz.com Battle w kategorii Pro.

fot. facebook Dj Eprom

Bernard Maseli – jeden z najpopularniejszych przedstawicieli krajowej sceny jazzu elektrycznego współpracujący z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern Eric Marienthal, Hadrien Feraud, Kuba Badach, Anna Maria Jopek. Współtwórca zespołów Walk Away, The Globetrotters czy MaBaSo. Od 28 lat jest również wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Katowickiej Akademii Muzycznej, gdzie m.in. prowadzi utworzoną prze siebie pierwszą w kraju klasę wibrafonu jazzowego. W roku 2017 uzyskał tytuł Profesora Zwyczajnego. Bernard Maseli nagrał ponad sto płyt i 25 razy zajmował pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Top.

Spotkałem Eproma w Rzeszowie podczas festiwalu Jazz&HipHop w 2013 roku. Przyznam, że nie miałem zbytniego pojęcia co mnie czeka. Już podczas pierwszej próby Jego partie, łatwość „wklejania się” w fakturę muzyczną i wreszcie oszałamiająca swoboda wypowiedzi za pomocą gramofonów dosłownie odebrała mi mowę. Pamiętam, że po tej próbie wioząc swoim samochodem słynnego gitarzystę amerykańskiego Deana Browna usłyszałem jak ten, pod wrażeniem gry Eproma mówi „Eprom is great. He is a real musician, an real artist” (tłum. Eprom jest świetny, to prawdziwy muzyk, prawdziwy artysta). Od tamtego momentu narastał w mnie pomysł stworzenia tego niezwykłego duetu i tak oto jesteśmy gotowi, żeby pokazać Państwu wynik naszej współpracy – przedstawia nowy projekt Bernard Maseli.

Warp Travelers zagra 13 maja (piątek) godz. 19.00 na świdnickim rynku pod Wieżą Ratuszową. Wydarzenie zaplanowano w ramach 29. Świdnickich Nocy Jazzowych. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w sali teatralnej ŚOK. Bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu). Dostępne są na stronie: https://sok.com.pl/wydarzenie/29-swidnickie-noce-jazzowe-bernard-maseli-dj-eprom-warp-travelers/

Fragment muzyczny projektu Warp Travelers

Czego możemy spodziewać się po koncercie? Przeczytaj także recenzje z występów tej premierowej trasy koncertowej.

Ah, co to był za koncert. Że będzie dobrze, wiedziałem. No bo jeśli na scenie pojawiają się takie muzyczne znakomitości jak Bernard Maseli i Dj Eprom, nie może być inaczej. Ale to co nas dzisiaj spotkało, to absolutny nokaut. Zarówno ja, jak i chyba wszyscy nasi goście, byliśmy ogromnie ciekawi jak będzie wyglądało połączenie dwóch wydawało by się odległych światów muzycznych. I wiecie co? Okazało się, że te Światy wcale odległe nie są. Ale żeby tego dowieść, potrzeba wirtuozerii, odwagi, otwartości i przede wszystkim głodu i potrzeby tworzenia czegoś zupełnie nowego, prekursorskiego. Te wszystkie cechy posiadają Bernard Maseli i Dj Eprom.Ogromny szacun i wielkie dzięki Panowie. Otworzyliście nam oczy i uszy na zupełnie nowe obszary muzyczne. Wasza sceniczna radość i energia udzieliła się nam wszystkim. Potraficie nią zarażać jak mało kto.Wielkie dzięki i czekamy na więcej.”

Zbigniew Woszczyna szef Jaworzno Jazz Club

Bernard Maseli & DJ Eprom niby dwa różne światy…ale był jazz, emocje i energia. Muzyka może być mierna albo wymierna…ta była kosmicznie wymierna. Panowie w imieniu filtrowej społeczności dziękuję. Dla mnie ten koncert to kop do przodu. Jak będzie mi źle… to o nim pomyślę…naładowałem akumulatory”.

Bogusław Dziekański szef Jazz Club pod Filarami/ Gorzów Wlk

Wygraj zaproszenie na koncert Warp Travelers w Świdnicy
Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert Warp Travelers w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „Koncert” na adres [email protected] do 10 maja do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Dlaczego chcieliby Państwo wybrać się na koncert Warp Travelers? E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!

/materiały organizatora/
/oprac. AN./

Poprzedni artykułZmarło kolejnych 2 mieszkańców powiatu świdnickiego chorych na COVID-19
Następny artykułJak zasilane są dmuchane zjeżdżalnie?