Strona główna 0_Slider Szkolą Ukraińców z pierwszej pomocy i obrony. Trwa zbiórka środków medycznych

Szkolą Ukraińców z pierwszej pomocy i obrony. Trwa zbiórka środków medycznych

0

Przywożą swoje rodziny i sami wracają na Ukrainę walczyć. – Większość w życiu nie trzymała broni, nie mają pojęcia o pierwszej pomocy medycznej. My staramy się ich przygotować choćby w minimalnym stopniu – mówi Marek Dąbrowski z Pogotowia „Na Sygnale”, które wspólnie z Jaworskim Klubem Strzeleckim „UR” organizuje bezpłatne szkolenia dla Ukraińców, jadących walczyć o swój kraj. Trwa także zbiórka opatrunków, podstawowych środków medycznych i puszek z żywnością.

Błyskawiczne szkolenia to wspólny pomysł instruktorów strzelectwa i Pogotowia „Na Sygnale” z Grodziszcza. – Przeprowadziliśmy pierwsze takie szkolenie w ubiegłym tygodniu dla ponad 40 Ukraińców, którzy wracają do swojego kraju. Uczyliśmy podstawowych zasad posługiwania się różnymi rodzajami broni oraz udzielania pierwszej pomocy, a także postępowania w przypadku ran postrzałowych. Wszystkie ćwiczenia odbywają się na legalnej strzelnicy w Jaworze, a zajęcia prowadzą osoby z uprawnieniami – podkreśla Marek Dąbrowski. Uczestnicy szkolenia są wyposażani w środki opatrunkowe, przeciwbólowe, dezynfekcyjne, rękawiczki jednorazowe, żywność w puszkach oraz słodycze. – Robimy to za własne pieniądze – dodaje Marek Dąbrowski i zachęca do włączenia się w zbiórkę. Potrzebne są wyłącznie: opatrunki, bandaże, plastry, środki dezynfekcyjne, żywność w puszkach, batony energetyczne. Dary można przekazywać w Grodziszczu 101. Kontakt tel. : 695 276 245

Kolejne szkolenie odbędzie się w środę, 2 marca. Zgłoszenia tylko dla obywateli Ukrainy, którzy chcą wyjechać do swojego kraju i włączyć się do walk pod numerami tel.: 601 796 715 oraz 695 926 527. Szkolenie odbędzie się na terenie profesjonalnej strzelnicy w Jaworze.

Yвагу

Для украинцев, возвращавшихся защищать Родину! Обучение стрельбе, самообороне и оказанию первой помощи гражданам Украины. Среда 2 марта. Только для граждан Украины, которые хотят поехать на Родину и вступить в бой! Запись по номерам: 695 265 527 и 601 796 715. Тренировки будут проходить в профессиональном тире в Яворе. Их проведут сертифицированные инструкторы и служба скорой помощи. Бесплатно.

/red./
Zdjęcia użyczone przez Marka Dąbrowskiego

Napisz do: Oleg Marus

/red./
Zdjęcia udostępnione przez Marka Dąbrowskiego

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac Pokoju
Następny artykułKomu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Magdalenę Kozłowską