Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. Archiwalne zdjęcia pokazują często nie tylko budynki, ale także ludzi i wydarzenia, jakie udało się uchwycić dawnym fotografom. W tym odcinku plac Pokoju.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Zdjęcie archiwalne pochodzą z portalu Świdnica Moje Miasto.
Fot. N.N.
Kolekcja: Portal „Świdnica – Moje Miasto”.
Plac Pokoju – 2003 r.
Główna brama prowadząca na plac Pokoju wybudowana podczas panowania cesarza Karola VI w 1730 roku. Po obu stronach dawna zabudowa należąca do gminy ewangelickiej. Widok na ulicę Kościelną.
Plac Pokoju – 2003 r.
Główna brama prowadząca na plac Pokoju wybudowana podczas panowania cesarza Karola VI w 1730 roku. Po obu stronach dawna zabudowa należąca do gminy ewangelickiej. Widok na ulicę Kościelną.
Zdjęcie współczesne Dariusz Nowaczyński
Montaż Tomasz Kownacki
Montaż Tomasz Kownacki

![Pobiegli po książęcy medal. Za nami II Bieg Piastów Świdnickich [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/II-Bieg-Piastow-238x178.jpg)
![Alpaki i lokalne przysmaki. Trwa czerwcowy Targ Ziemi w Tarnawie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Targ-Ziemi-w-Tarnawie-7-06-2026-32-238x178.jpg)
![Kierowca zasłabł, doszło do zderzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-dw-382-1-100x75.jpg)

![Policjanci ze Świdnicy pomogli w pilnym transporcie krwi [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/policja-transport-krwi-100x75.jpg)



