Strona główna 0_Slider Własne ściany pomogły. Mamy pewny, derbowy triumf!

Własne ściany pomogły. Mamy pewny, derbowy triumf! [FOTO]

0

Po siódme zwycięstwo w jedenastym rozegranym spotkaniu w sezonie 2021/2022 sięgnęli koszykarze Domino Polonii Świdnica. Biało-zieloni występujący w rozgrywkach III ligi pokonali przed własną publicznością zespół MKS-u Basket Szczawno-Zdrój.

Walczący o awans do grupy mistrzowskiej świdniczanie mieli w planie pokonanie ostatniej ekipy tabeli i swój plan wykonali, choć rywale nie zamierzali składać broni. Nasi koszykarze znajdowali się z przodu, ale nie byli w stanie zbudować na tyle bezpiecznej przewagi, by czuć się zwycięzcami jeszcze przed syreną oznajmiającą koniec zawodów. Po pierwszej kwarcie było 23:18, a w drugiej gospodarze dołożyli do swojej przewagi jeszcze dwa „oczka”. Trzecia odsłona też zakończyła się w miarę wyrównanym wynikiem 22:18 i wszystko w finałowej ćwiartce było możliwe. Podopieczni trenera Pawła Domaradzkiego podkręcili tempo i postawili kropkę nad „i”, wygrywając partię różnicą 10 punktów, osiągając „setkę”. Finalnie po 40 minutach gry na tablicy świetlnej pojawił się końcowy rezultat 100:79. Na trzy kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej zawodnicy Domino Polonii Świdnica z dorobkiem 18 punktów (7 wygranych i 4 porażki) plasują się na czwartej pozycji w tabeli III ligi koszykarzy. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało jeszcze kilka spotkań. Najbliższe już w sobotę, 15 stycznia, kiedy zagramy na wyjeździe z liderem rozgrywek – Centrum Medycznym Magnolia KKS Siechnice.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułCzeska przygoda zakończona na podium!