Strona główna Artykuł sponsorowany Obozy żeglarskie z patentem dla młodzieży

Obozy żeglarskie z patentem dla młodzieży

0
Kiedy zbliża się koniec roku szkolnego, to rodzice coraz intensywniej szukają propozycji wakacyjnych dla swoich pociech. W przypadku nastolatków sytuację utrudnia fakt, że naprawdę trudno znaleźć ofertę w pełni satysfakcjonującą młodych i czasami nieco zbuntowanych ludzi. Z pewnością nie można patrzeć przez pryzmat dorosłego, ale trzeba pomyśleć, co rzeczywiście mogłoby zainteresować nastolatka.

Interesująca wydaje się propozycja obozu żeglarskiego z patentem, ponieważ łączy kilka ważnych elementów – aktywność fizyczną, naukę współpracy, rozwój nowych umiejętności, zdrową rywalizację, a także możliwość sprawdzenia się, poznania ciekawych miejsc i nawiązania znajomości.

Obóz żeglarski z patentem – dobry pomysł na wakacje dla młodzieży
Uczestnictwo w rejsach szkoleniowych nie wiąże się z koniecznością posiadania wcześniejszego doświadczenia w żeglarstwie. Liczy się zatem wyłącznie chęć spędzenia 2 tygodni na pokładzie jachtu pod czujnym okiem instruktorów. Podczas obozu młodzi ludzie poznają tajniki żeglarstwa od podstaw. Nauce sprzyja indywidualne podejście do każdego uczestnika. To jest możliwe, ponieważ załoga liczy maksymalnie 5-6 osób. Łatwiej też w tak małym gronie się zaprzyjaźnić i zbudować trwałe relacje.

Na obozie żeglarskim z patentem uczy się nie tylko teorii. Niezwykle ważnym elementem szkolenia okazują się zajęcia praktyczne. W związku z tym, że szlak prowadzi po różnych jeziorach mazurskich i cumuje się jachtem w portach i przystaniach o odmiennej charakterystyce, to młodzi ludzie mogą sprawdzać zdobywane umiejętności w wielu warunkach.

Natomiast nad ich bezpieczeństwem cały czas czuwa wysoko wykwalifikowana kadra instruktorska. Dlatego rodzice nie muszą się martwić o swoje nastoletnie dzieci, co podkreślają ci, którzy skorzystali wcześniej z oferty sprawdzonej szkoły żeglarstwa.

Nagrodą za cały wysiłek jest pozytywnie zdany egzamin na patent żeglarski. Trzeba jednak mieć ukończone 14 lat.

Więcej tutaj – https://puntovita.pl/rejsy-zeglarskie/mazury/patent-zeglarza-jachtowego-dzieci-mlodziez-14-dni-14-17-lat/

Nauka połączona z niezapomnianą przygodą
Wielu nastolatków lubi aktywnie spędzać wolny czas, ale cieszy się też wyzwaniami. Obóz żeglarski z patentem to zatem idealny pomysł na rzeczywiście udany wakacyjny wypoczynek. Na nudę nie ma po prostu czasu, ponieważ każdy dzień przynosi nowe wyzwania i doświadczenia. To niewątpliwie wspaniała przygoda, a w wielu przypadkach również początek nowej pasji, czyli żeglarstwa. Często zdarza się, że zdobycie patentu żeglarskiego staje się niejako wstępem do osiągania kolejnych stopni wtajemniczenia w sztukę pływania jachtem. Kto wchodzi na pokład, z reguły połyka bakcyla żeglarstwa.

Żeglowanie całkowicie bezpieczne
Obozy żeglarskie z patentem należy jednak wybierać z rozwagą. Nie każda oferta okazuje się warta uwagi. Rodzice, którym przecież zależy nie tylko na tym, aby dziecko dobrze wypoczęło, ale też wróciło bezpiecznie do domu powinni decydować się renomowaną szkołę żeglarstwa. Dlatego trzeba poczytać o kwalifikacjach danej szkoły. Dobrze także zapoznać się z opiniami rodziców oraz uczestników wcześniej przeprowadzonych rejsów szkoleniowych. Taka wiedza umożliwi podjęcie rozsądnego wyboru.

Wiele osób podkreśla wysokie kompetencje szkoły żeglarstwa PuntoVita. W razie jakichkolwiek wątpliwości można otrzymać wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytania dotyczące obozów żeglarskich z patentem. Proponowane przez PuntoVita rejsy szkoleniowe dla młodzieży są zawsze perfekcyjnie przygotowane – zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Żeglarskiego. Wybrani instruktorzy nie tylko mogą się pochwalić odpowiednimi kwalifikacjami, ale również doświadczeniem w pracy z nastolatkami. Załoga jest dobierana pod kątem określonej grupy wiekowej, aby ułatwić integrację uczestnikom obozu żeglarskiego.

Rodzice mogą spokojnie wysłać swoje dzieci na rejs szkoleniowy, bez obawy o ich bezpieczeństwo, ale też o komfort wypoczynku. Szkoła żeglarstwa dba o to, aby młodym ludziom nie brakowało energii.

Jak widać obóz żeglarski z patentem to naprawdę interesujący pomysł na wyjątkowe wakacje dla młodzieży. Rodzice są zadowoleni, ponieważ udaje się dziecko oderwać od ekranu komputera czy smartfona. Z kolei nastolatek ma okazję spróbować czegoś nowego i miło spędzić czas z rówieśnikami.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWłasne ściany pomogły. Mamy pewny, derbowy triumf! [FOTO]
Następny artykułPotrącenie rowerzysty na Wałbrzyskiej. Poszkodowany 36-latek trafił do szpitala